Podwieczorek: co można zjeść na podwieczorek?

2017-05-04 11:36

Podwieczorki odeszły w zapomnienie. Zamiast popołudniowych słodkości coraz częściej decydujemy się na lunch. Na szczęście kawiarnie i bufety próbują przywrócić ten szczególny zwyczaj do łask. Sprawdź, co i gdzie można zjeść na podwieczorek.

Podwieczorek: co można zjeść na podwieczorek?
Autor: Shutterstock Idealnym dodatkiem do popołudniowej herbatki są ciasta i ciasteczka

Spis treści

  1. Lunch wyparł podwieczorek
  2. Gdzie i jakie ciasto możesz zjeść na podwieczorek?
  3. Zamów domowe ciasto!
  4. Ciasto z cukierni
  5. Co oprócz ciasta możesz zjeśc na podwieczorek?

Lunch wyparł podwieczorek

Kiedyś popołudniowe spotkania przy ciastku i kawie były stałym elementem dnia. Dziś zdecydowanie częściej rezygnujemy z popołudniowych słodkości. Winę za to ponosi lunch – czyli szybki, niekoniecznie zdrowy posiłek, spożywany w godzinach pracy w trakcie krótkiej przerwy obiadowej. Z powodu lunchu oraz braku wolnego czasu harmonogram posiłków znacznie się rozregulował. Na szczęście kawiarnie i bufety chcą przywrócić dobre czasy dla podwieczorków.

Gdzie i jakie ciasto możesz zjeść na podwieczorek?

Nic nie smakuje tak dobrze jak własne wypieki. Idealny podwieczorek to własnoręcznie upieczone ciasta. Przy braku czasu można upiec ciasto, którego przepis jest szybki i prosty w realizacji. Dużym powodzeniem cieszą się muffiny czyli ciastka w kształcie charakterystycznych foremek, podawane ze słodkimi lub wytrawnymi dodatkami, ozdobione kremem lub lukrem. Szybkie i łatwe w przygotowaniu jest też ciasto francuskie, podawane np. z masłem czekoladowym.

Zamów domowe ciasto!

Jeśli natomiast należysz do osób, które z braku czasu w kuchni bywają rzadko i do tego nie grzeszą talentem kulinarnym, zamów domowe ciasto. W ostatnich latach takie wypieki stały się bardzo popularne. Kobiety z dużym doświadczeniem w kuchni nie tylko gotują dobrze, ale też dlatego, że kulinarne inspirację czerpią od swoich mam i babć. Takie wypieki niejednokrotnie przewyższają smakiem oferty najlepszych cukierni i kawiarni. Dodatkową zachęta jest też stosunkowo niska cena.

Ciasto z cukierni

Przy kompletnym braku czasu na domowe pieczenie, a także na zamawianie i odbiór ciast, pozostają jeszcze kawiarnie, cukiernie i bufety. Branża cukiernicza rozwija się niezmiernie szybko, dlatego dziś każda kawiarnia i co drugi sklep może poszczycić się swoimi ciastami. Choć nie zawsze przypominają domowe wyroby, jednak ich różnorodność z pewnością nie zawiedzie smaku klientów.

Co oprócz ciasta możesz zjeśc na podwieczorek?

Oczywiście nie wszyscy muszą lubić ciasta. W roli podwieczorka sprawdzi się również np. budyń, kisiel czy galaretka z dodatkiem bitej śmietany, owoców oraz czekolady. Podstawową zaleta tych smakołyków jest krótkotrwały i łatwy sposób ich przyrządzania.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE