Kosz piknikowy – jak go przygotować?

2016-10-05 15:18

Sezon na piknikowanie w toku. Jednym z najważniejszych elementów udanego biesiadowania na świeżym powietrzu jest odpowiednio przygotowany kosz piknikowy. Sprawdźcie, o co trzeba zadbać, aby móc w spkoju rozkoszować się smakiem potraw na swieżym powietrzu.

Jak przygotować kosz piknikowy
Autor: Shutterstock Dobrze przygotowany kosz piknikowy gwarantuje udaną biesiadę.

Spis treści

  1. Kosz piknikowy – zastawa
  2. Kosz piknikowy – potrawy
  3. Kosz piknikowy – sposób pakowania potraw

Kosz piknikowy – zastawa

Pierwszym istotnym elementem kosza piknikowego jest odpowiednia zastawa. W warunkach piknikowych najlepiej sprawdzą się naczynia z tworzywa sztucznego. Są lekkie i się nie tłuką, a producenci prześcigają się w pomysłach na piękne kieliszki do wina, kolorowe szklanki czy talerze we wzorki, których nie powstydziłaby się chińska porcelana. Pamiętajmy, aby każdy z biesiadników miał swój zestaw. W końcu piknik jest nie po to, aby jeść po kolei i zastanawiać się gdzie umyć naczynia.

Kosz piknikowy – potrawy

Jedzenie na piknik najlepiej przygotować poprzedniego dnia. Będziemy mieć pewność, że wszystko zostało przyszykowane jak należy i szybciej wyruszymy w drogę. Warto pamiętać, że każda potrawa powinna być łatwa do zjedzenia – w końcu biesiadujemy na dworze. Najlepiej, gdy wszystkie potrawy da się zjeść albo bez użycia sztućców, albo samym widelcem. Doskonale sprawdzają się różne ciasta (bez kremów), owoce, bułeczki ze słodkim nadzieniem oraz różnego rodzaju gęste sosy i dipy do maczania np. warzyw, nacięte bagietki z masłem czosnkowym i proste sałatki.

Kosz piknikowy – sposób pakowania potraw

Każdy smakołyk, który znajdzie miejsce w naszym koszu piknikowym, powinien być zapakowany osobno, najlepiej w plastikowe pudełko. Dzięki temu po otwarciu można postawić potrawę na kocyk, nie martwiąc się o dodatkowe miseczki. Unikamy ciast z kremem, kruchych wypieków czy śledzi w oleju, które w najmniej odpowiednim momencie mogą się otworzyć, brudząc cały kosz piknikowy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE