Jak zmyć nalepki ze słoika? [SPRAWDZONE RADY]

2017-08-21 8:44

Jak szybko i efektywnie zmyć ze szkła klej, który pozostał po nalepce? Umycie słoika we wrzątku to tylko jeden ze sposobów. Znamy też inne!

Jak zmyć ze sloika klej od nalepki? [SPRAWDZONE RADY]
Autor: thinkstockphotos.com Usunięcie kleju od etykiet ze słoików nie zawsze jest proste.

Spis treści

  1. Wrząca woda
  2. Tłuszcz
  3. Środki chemiczne
  4. Gorący ocet

Wrząca woda

Najprostszą metodą na pozbycie się śladów kleju, który pozostał po nalepce, jest umycie naczynia we wrzącej wodzie. Słoik najlepiej namaczać przez ok. godzinę. Dla wzmocnienia efektu dodajmy do miski z wodą odrobinę płynu do mycia naczyń. Po takim zabiegu klej powinien zejść bez większych przeszkód, choć inne sposoby wydają się jeszcze bardziej skuteczne.

Tłuszcz

By szybko pozbyć się kleju ze szkła, warto użyć tłuszczu: oleju, masła bądź oliwy. Można wykorzystać również odrobinę tłustego kremu do ciała albo oliwki dla dzieci. Natłuszczony słoik odstawiamy na dłuższą chwilę, żeby osiągnąć dobry efekt, najlepiej od razu na dwie lub trzy godziny. Po takim czasie nalepka razem z klejem schodzi z bez większego problemu. W razie przeszkód można wymyć słoik szczoteczką.

Środki chemiczne

Innym sposobem na skuteczne pozbycie się kleju ze słoika jest zastosowanie środków chemicznych np. zmywacza do paznokci lub benzyny ekstrakcyjnej. Tę ostatnią kupimy za około 10 zł. Substancję nakładamy na wacik kosmetyczny lub miękką szmatkę, polerujemy aż zejdzie, co zwykle przychodzi z łatwością.

Gorący ocet

Żeby usunąć etykietkę ze słoika, można też zastosować gorący ocet. Nakładamy go wacikiem, a po chwili nalepka razem z klejem schodzi ze szkła.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE