Poznaj bubble tea. Czy bąbelkowa herbata skradnie ci serce?

2022-06-27 12:03

Bubble tea czyli herbata bąbelkowa po świetny pomysł na podanie napoju. Bo kto powiedział, że herbata musi być nudna? Smakoszy na całym świecie zdobywa herbata podawana w wyjątkowy sposób. Również w Polsce bubble tea staje się coraz bardziej popularna. Czym jest herbata bąbelkowa? Jak smakuje? Ile kosztuje? i przede wszystkim: jak ją zrobić?

Bubble tea
Autor: Shutteratock Bubble tea to napój herbaciany z bąbelkami z tapioki.

Spis treści

  1. Tajemnica bubble tea
  2. Ile kosztuje bąbelkowa herbata?

Bubble tea to napój, którego bazą jest herbata zielona, czarna, biała, a nawet jaśminowa. Może być on czysty, owocowy, mleczny lub jogurtowy. Do wyboru jest mnóstwo smaków, a najciekawsze to m.in. mango, kumkwat, liczi, taro czy assam. Bubble tea zamawiany na zimno lub ciepło.

Tajemnica bubble tea

W czym tkwi tajemnica tego pochodzącego z Tajwanu napoju? W perełkach karmelizowanej tapioki, które lądują na dnie każdego herbacianego kubka i które wraz z napojem pijemy przez grube, kolorowe rurki. Jeśli chcesz, aby herbata była jeszcze bardziej niezwykła, możesz zdecydować się na dodatki - m.in galaretki czy żelki.

Ile kosztuje bąbelkowa herbata?

Buuble tea można zamówic w retauracji lub kupic w sklepei - w puszkach lub specjalnych woreczkach. Koszt bubble tea to około 12 złotych za pół litra napoju. W Warszawie największym zagłębiem herbaciarni z perełkami tapioki jest ulica Chmielna. Ostatnie lata zaowocowały kilkoma lokalami serwującymi bubble tea. Jednak bubble tea mozna zrobic samodzielenie w domu, nie jest to trudne a wychodzi znacznie taniej. Mamy dla was przepis na wersję z mlekiem i miodem, ale zachęcamy do eksperymentów, bo tu każdy znajdzie swój ulubiony smak. 

Zrób bubble tea samodzielnie: Bubble tea z mlekiem i miodem

Czy herbata jest zdrowa? Jakie właściwości lecznicze posiada herbata?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE