Kefir z siemieniem lnianym. Pyszne i zdrowe połączenie dla twoich jelit

2024-03-01 10:17

Polska kuchnia jest pyszna, a wiele potraw jest znanych w najróżniejszych zakątkach globu. Niektóre dania są jednak ciężkostrawne. Po zjedzeniu solidnego polskiego obiadu czujemy się ciężko, ale jest na to metoda. Warto zacząć pić napój z kefiru i siemienia lnianego, który działa oczyszczająco. Dowiedz się, jakie ma działanie i jak go zrobić.

kefir z siemieniem lnianym
Autor: Shutterstock

Spis treści

  1. Jakie właściwości ma siemię lniane?
  2. Jakie właściwości ma kefir?
  3. Co daje picie kefiru z siemieniem lnianym?
  4. Przepis na napój z kefiru i siemienia lnianego
  5. Jak pić napój z kefiru i siemienia lnianego?

Jakie właściwości ma siemię lniane?

Dobroczynny wpływ siemienia lnianego doceniono już tysiące lat temu. Znajdziemy w nim magnez, wapń, fosfor, kwasy omega-3 oraz błonnik, który pozytywnie wpływa na metabolizm i pracę jelit. Siemię jest bogate w witaminy A, C i E. To doskonałe źródło antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki i wykazują działanie antynowotworowe.

Ci, którzy chcą schudnąć, powinni na stałe włączyć te małe nasionka do swojego menu. Dzięki zawartości błonnika dają uczucie sytości i zmniejszają apetyt. Dodatkowym atutem regularnego spożywania siemienia lnianego jest to, że rewelacyjnie wpływa na cerę i włosy, a także spowalnia procesy starzenia się organizmu.

Jakie właściwości ma kefir?

Kefir to sfermentowany napój mleczny, który albo się uwielbia, albo nienawidzi. Dzięki kombinacji bakterii i drożdży wykazuje wiele pozytywnych właściwości. To źródło dobrze przyswajalnego białka, witamin grupy B, K, biotyny, kwasu foliowego oraz wapnia i magnezu.

Co daje picie kefiru? Ten naturalny probiotyk, który doskonale gasi pragnienie, wspiera mikroflorę i korzystnie działa na perystaltykę jelit. Może być uważany za naturalny antybiotyk. Kefir pomaga obniżyć poziom „złego” cholesterolu, wspiera pracę wątroby i reguluje ciśnienie krwi. Regularne picie kefiru ma łagodzący wpływ na układ nerwowy i nadszarpnięte nerwy. Czy kefir można pić codziennie? Według wyników różnych badań picie tego mlecznego napoju poprawia trawienie, zmniejsza stan zapalny i pozytywnie wpływa na jelita.

Co daje picie kefiru z siemieniem lnianym?

Czy siemię lniane można pić z kefirem? Połączenie tych dwóch składników to prawdziwa naturalna bomba witaminowa. Działanie napoju można porównać do miotełki, która sprawnie zamiecie jelita. Dodatkowo napój kefirowy wspomoże odporność, obniży poziom cholesterolu LDL i wyreguluje pracę układu krążenia.

Osoby, które są na diecie lub planują zmianę odżywiania, powinny koniecznie włączyć napój z kefiru i siemienia lnianego do diety. Jedna porcja oczyści organizm i poprawi metabolizm.

Przepis na napój z kefiru i siemienia lnianego

  • Przepis na zrobienie tego dobroczynnego napoju jest bardzo łatwy.
  • To szybki przepis na lekki koktajl oczyszczający. Robi się go w kilka minut.
  • Lista składników to tylko dwa produkty.
  • Jak zrobić napój z kefiru i siemienia lnianego? 100 ml kefiru należy wymieszać z 1 łyżką siemienia lnianego.

Jak pić napój z kefiru i siemienia lnianego?

Kurację można stosować dwa lub trzy razy w roku. Napój najlepiej spożywać przed śniadaniem. W pierwszym tygodniu należy pić koktajl ze 100 ml kefiru i 1 łyżki siemienia lnianego. W drugim tygodniu ilość ziaren lnu można zwiększyć do 2 łyżek. W trzecim tygodniu do kefiru dodaje się już trzy łyżki siemienia lnianego. Ziarna można zmielić przed dodaniem do kefiru.

Między kuracjami siemię lniane można dodawać do różnych dań na ciepło i na zimno. Wzbogaci owocowe koktajle i smoothies, owsianki i jaglanki. Będzie doskonałym dodatkiem do domowego chleba i fit sałatek.

Zobacz galerię i poznaj przepis na domowe mleko roślinne, które można wzbogacić siemieniem lnianym. Poniżej znajdziesz także quiz o gotowaniu.

Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka
Quiz. Znasz się na kuchni? Polegniesz na 5. pytaniu
Pytanie 1 z 10
Z jakiego kraju pochodzi kebab?
Listen on Spreaker.