Zostało panettone? Ten ciepły pudding to najlepsze, co możesz z nim zrobić
Wykorzystaj świąteczne ciasto. Ten aromatyczny pudding z panettone to idealny sposób na deser, który zachwyci każdego. Wystarczy kilka prostych składników, by móc rozkoszować się tym smakiem świąt. Przygotuj ten pudding, a cała rodzina będzie sie nim zajadać.
i
Pudding, który pokochasz. Wystarczy kilka składników
Pudding z panettone to prawdziwa gratka dla fanów słodyczy. Samo w sobie panettone to popularny włoski deser świąteczny. Jeśli chcemy dowiedzieć się jak go przygotować, możemy skorzystać z naszego przepisu. A jeśli zostanie nam go po świętach? Wystarczy przygotować ten pyszny pudding.
Panettone to idealna baza. Jest maślane, puszyste i już zawiera w sobie bakalie, dzięki czemu jest naprawdę przepyszną podstawą, która doskonale smakuje. Nawet kiedy podeschnie z zewnątrz, to po zapieczeniu staje się kremowe w środku i lekko chrupiące na górze.
Nie wyrzucaj - wykorzystaj. Deser po czerstwym cieście
To idealny sposób na wykorzystanie ciasta, którego nie zjedliśmy podczas świąt. Zamiast marnować i wyrzucać, wystarczy po prostu trochę kreatywności. Ten pudding nie tylko wspaniale smakuje, ale również jest prosty do przygotowania.
Choć możemy go podawać samodzielnie, to świetnie pasować będą do niego:
- sos waniliowy
- lody waniliowe
- odrobina skórki pomarańczowej
- karmel
Ten przepis jest prosty, elastyczny i idealny dla każdego. Tego naprawdę warto spróbować choć raz.
SKŁADNIKI
- ok. 300–400 g panettone (lekko czerstwego)
- 400 ml mleka
- 200 ml śmietanki 30%
- 3 jajka
- 4 łyżki cukru
- 1 łyżeczka cukru waniliowego
- szczypta cynamonu
- szczypta gałki muszkatołowej
- 1 łyżka masła
- Opcjonalnie:
- garść rodzynek lub żurawiny
- płatki migdałów
- skórka pomarańczowa
- odrobina rumu lub likieru pomarańczowego
PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU
- Panettone kroimy w grubą kostkę.
- Układamy w wysmarowanej masłem formie żaroodpornej.
- W misce mieszamy jajka, mleko, śmietankę, cukier, wanilię i przyprawy (oraz alkohol jak chcemy).
- Zalewamy panettone masą i delikatnie dociskamy.
- Odstawiamy na około 15 minut.
- Pieczemy w 180 stopniach ok. 40 minut.
- Po wyciągnięciu odstawiamy na ok. 10 minut.