Gdzie kupić biały mak?

2023-11-07 12:19

Jeśli 11 listopada chcesz samodzielnie zrobić rogale świętomarcińskie, potrzebujesz białego maku. Ta jasna odmiana charakteryzuje się słodszym, bardziej wysublimowanym smakiem. Sprawdź, ile kosztuje biały mak i gdzie można go kupić.

Gdzie kupić biały mak?
Autor: Shutterstock Biały mak jest delikatniejszy w smaku od maku czarnego, ale też trudniej dostępny i droższy

Spis treści

  1. Biały mak- co warto o nim wiedzieć?
  2. Gdzie kupić biały mak?

Biały mak- co warto o nim wiedzieć?

W Europie Wschodniej mak cieszy się ogromną popularnością. Najchętniej kupowane potrawy z makiem to ciasta, pierogi i wigilijna kutia. Biała odmiana maku jest kojarzona głównie z rogalami świętomarcińskimi, wytwarzanymi przez poznańskie cukiernie na święto św. Marcina 11 listopada.

Biały mak można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, supermarketach lub w sklepach internetowych.w. Jego smak jest bardziej wysublimowany i słodszy od czarnego maku.

Cena białej odmiany tego składnika waha się od 9 - 14 zł/0,5 kg (cena nie zawiera dostawy do domu w przypadku sklepów internetowych). Oznacza to, że za 1 kg maku białego trzeba zapłacić około 18-22 zł zaś za 1 kg maku BIO nawet 70 zł.

Na fali rosnącej popularności rogali marcińskich można też kupić gotową masę makową z maku białego - w puszkach po 400 g. Masa jest gotowa do użycia - zawiera miód i bakalie.

Gdzie kupić biały mak?

Aldi

Allegro.pl

Bakalie24.pl

Jawo2008.pl

Carrefour

Auchan

Jeśli na półce marketu nie znajdziemy suchego białego maku, z wielkim prawdopodobieństwem kupimy gotową masę makową.

Jak zrobić rogale świętomarcińskie?

Beszamel - Jak zrobić mase makową?