Beszamel poleca „Wyśmienite dania z drobiu”. Dlaczego warto kupić tę książkę?

2017-07-25 9:51

Książka „Wyśmienite dania z drobiu” jest nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego, kto lubi zdrowe i smaczne dania z kurczaka, kaczki, gęsi, indyka i dzikiego ptactwa. Nie tylko jeść, ale i przyrządzać. Oprócz sprawdzonych przepisów na smakowite sałatki, których przygotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu, polecamy przepisy na pyszne pieczenie, zapiekanki, potrawy z patelni, z grilla, gotowane i duszone. Coś dla siebie wybiorą również osoby szukające potraw niskokalorycznych.

Beszamel poleca „Wyśmienite dania z drobiu”. Dlaczego warto kupić tę książkę?
Autor: Shutterstock

Z obszernego poradnika Czytelnicy dowiedzą się, jak piec, gotować, smażyć i grillować drób, żeby mięso było soczyste, ale też zachowało jak najwięcej wartości odżywczych, w jaki sposób przygotować je do obróbki termicznej, jakie marynaty wybrać i jak długo marynować, jakie przyprawy dodawać do kury, kaczki, indyka, a jakie do gęsi.

Ponadto w książce jest 80 przepisów na dania z drobiu – gotowane, pieczone, duszone oraz z grilla. Podajemy przede wszystkim przepisy na potrawy z kury, indyka, kaczki i gęsi, ale też dzielimy się przepisami na łatwe dania z przepiórki, kuropatwy czy bażanta.

Poznaj kilka przepisów z książki:

Kurczak na butelce pieczony

Pierś à la hasselback 

Zupa tajska z nutą imbiru 

Klopsiki ziołowe z wątróbkową niespodzianką

Zapiekanka z kaszy gryczanej i drobiu 

Rolada szpinakiem nadziewana

Dzika gęś duszona

Kaczka pod pierzynką z kurek

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE