Tych przepisów szukaliśmy najczęściej. Google podsumowuje 2022 rok

2022-12-28 12:27

Google właśnie opublikował listę haseł, które najszybciej zyskiwały popularność w wyszukiwarce w 2022 roku. W zestawieniu znalazły się tematy, które w tym roku nurtowały nas najbardziej. Nie zabrakło haseł związanych z gotowaniem. Co najbardziej interesowało Polaków?

podsumowanie Google
Autor: Shutterstock

Najszybciej zyskujące na popularności w 2022 roku

W tym roku najwięcej osób szukało informacji związanych z Ukrainą i toczącą się wojną, sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie, królową Elżbietą i innymi osobami, które pożegnaliśmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się hasła związane z polską produkcją filmową i serialami. Polacy chcieli się dowiedzieć wszystkiego o piłce nożnej i mundialu w Katarze, a także o Idze Świątek i rozgrywanych przez nią turniejach. Interesowaliśmy się poprawnością języka polskiego, koncertami znanych zespołów i wokalistów oraz różnego rodzaju kryzysami.

Hasła kulinarne w 2022 roku

Najwięcej kulinarnych zapytań dotyczyło grzybów. Chcieliśmy wiedzieć, jak suszyć grzyby w piekarniku, jak mrozić grzyby, jak zrobić grzyby w occie, zupę grzybową i rydze. Hasło „przepis na…” dotyczyło grzybów marynowanych, kani, opieńków i rydzów.

Szukaliśmy przepisów na ocet jabłkowy, żurek wielkanocny, kapuśniak, grochówkę i rogale oraz drink sex on the beach. Z pomocą Google Polacy zastanawiali się, co zrobić z cukinii, dlaczego ogórki są gorzkie i jak działa thermomix. Sporo osób chciało wiedzieć, jak gotować bób, jak zrobić chleb bananowy, zasmażkę, szparagi na patelni i kombuchę

Chętnie chcieliśmy się dowiedzieć, jak jeść kiwano, zwane ogórkiem afrykańskim. Głodni smaków owoców egzotycznych szukali informacji, jak jeść granat, figę i awokado. Sporo osób zgłębiało wiedzę na temat metod jedzenia melona.

Byliśmy zmartwieni ceną cukru, dlaczego drożeje i nie ma go w sklepach. Szukaliśmy również cen czereśni.

Jak wynika z opublikowanych danych, chętnie szukaliśmy informacji związanych z odchudzaniem i dietami. Największą popularnością cieszyły się:

  • dieta na insulinooporość
  • dieta keto
  • dieta vikinga
  • dieta dr Ewy Dąbrowskiej
  • dieta nordycka
  • dieta bez nabiału
  • dieta carnivore

Zobacz wideo i dowiedz się, jak prawidłowo skomponować dietę.

Jak powinna być skomponowana prawidłowa dieta
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE