Tych przepisów szukaliśmy najczęściej. Google podsumowuje 2022 rok

2022-12-28 12:27

Google właśnie opublikował listę haseł, które najszybciej zyskiwały popularność w wyszukiwarce w 2022 roku. W zestawieniu znalazły się tematy, które w tym roku nurtowały nas najbardziej. Nie zabrakło haseł związanych z gotowaniem. Co najbardziej interesowało Polaków?

podsumowanie Google
Autor: Shutterstock

Najszybciej zyskujące na popularności w 2022 roku

W tym roku najwięcej osób szukało informacji związanych z Ukrainą i toczącą się wojną, sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie, królową Elżbietą i innymi osobami, które pożegnaliśmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się hasła związane z polską produkcją filmową i serialami. Polacy chcieli się dowiedzieć wszystkiego o piłce nożnej i mundialu w Katarze, a także o Idze Świątek i rozgrywanych przez nią turniejach. Interesowaliśmy się poprawnością języka polskiego, koncertami znanych zespołów i wokalistów oraz różnego rodzaju kryzysami.

Hasła kulinarne w 2022 roku

Najwięcej kulinarnych zapytań dotyczyło grzybów. Chcieliśmy wiedzieć, jak suszyć grzyby w piekarniku, jak mrozić grzyby, jak zrobić grzyby w occie, zupę grzybową i rydze. Hasło „przepis na…” dotyczyło grzybów marynowanych, kani, opieńków i rydzów.

Szukaliśmy przepisów na ocet jabłkowy, żurek wielkanocny, kapuśniak, grochówkę i rogale oraz drink sex on the beach. Z pomocą Google Polacy zastanawiali się, co zrobić z cukinii, dlaczego ogórki są gorzkie i jak działa thermomix. Sporo osób chciało wiedzieć, jak gotować bób, jak zrobić chleb bananowy, zasmażkę, szparagi na patelni i kombuchę

Chętnie chcieliśmy się dowiedzieć, jak jeść kiwano, zwane ogórkiem afrykańskim. Głodni smaków owoców egzotycznych szukali informacji, jak jeść granat, figę i awokado. Sporo osób zgłębiało wiedzę na temat metod jedzenia melona.

Byliśmy zmartwieni ceną cukru, dlaczego drożeje i nie ma go w sklepach. Szukaliśmy również cen czereśni.

Jak wynika z opublikowanych danych, chętnie szukaliśmy informacji związanych z odchudzaniem i dietami. Największą popularnością cieszyły się:

  • dieta na insulinooporość
  • dieta keto
  • dieta vikinga
  • dieta dr Ewy Dąbrowskiej
  • dieta nordycka
  • dieta bez nabiału
  • dieta carnivore

Zobacz wideo i dowiedz się, jak prawidłowo skomponować dietę.

Jak powinna być skomponowana prawidłowa dieta