To pomoże pozbyć się komarów na dobre. Jedz jedną łyżeczkę dziennie
Zaskakujące, ale prawdziwe: tylko jedna łyżeczka tego popularnego produktu, spożywana codziennie może sprawić, że staniemy się mniej atrakcyjni dla komarów. To proste i naturalne rozwiązanie odstraszy te uciążliwe owady, pomagając nam uniknąć nieprzyjemnych ugryzień i swędzących bąbli.
Chociaż komary są uciążliwym problemem, szczególnie podczas wiosennych i letnich miesięcy, istnieje prosty i tani sposób, aby je odstraszyć. Wystarczy spożywać codziennie niewielkie ilości pewnego popularnego warzywa, aby stać się mniej atrakcyjnym celem dla tych uporczywych insektów i zapomnieć o swędzących ukąszeniach.
Sposób na komary w ogrodzie i nie tylko. Niezastąpione warzywo w walce z komarami
Komary odżywiają się krwią i są niezwykle czujne na zapach człowieka. Ale co jeśli moglibyśmy oszukać te owady, zmieniając nieco nasz naturalny zapach? Otóż czosnek, warzywo o silnym, charakterystycznym zapachu, może być tu pomocne. Po spożyciu czosnek nieznacznie zmienia zapach wydzielany przez naszą skórę, co jest niezwykle nieprzyjemne dla komarów. Dodaj do swojej diety świeży czosnek - już jedna łyżeczka (1-3 ząbki) dziennie sprawi, że staniesz się mniej atrakcyjny dla tych uporczywych owadów.
Co odstrasza komary? Inne domowe sposoby na komary
Jeżeli nie jesteś wielkim fanem czosnku, nie martw się, istnieją inne naturalne sposoby na odstraszenie komarów. Wszystko sprowadza się do zapachów, które te owady nie znoszą:
- Rośliny: na swoim balkonie lub parapecie posadź rośliny, które naturalnie odstraszają komary, takie jak kocimiętka, komarzyca, mięta czy bazylia.
- Cebula: jej silny zapach jest nieznośny dla komarów. Pokrój ją i połóż na talerzyku na parapecie, aby odstraszyć owady.
- Olejki eteryczne: skutecznie odstraszają komary olejki z trawy cytrynowej, cynamonu, bazylii, mięty, eukaliptusa czy cedru.
Czosnek - właściwości, zastosowanie, walory lecznicze
Czosnek jest znanym naturalnym lekiem, który posiada wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Pełni funkcję antyseptyczną i jest skuteczny w zapobieganiu różnym infekcjom. Można go stosować w leczeniu dolegliwości układu oddechowego, takich jak katar, kaszel czy ból gardła, jak również w problemach z układem pokarmowym.
Konsumpcja świeżego czosnku pomaga w walce z miażdżycą i obniża poziom ciśnienia krwi. W czosnku znajdziemy wiele cennych składników, takich jak witaminy A, C, PP, a także wapń, żelazo, potas i siarkę. Zawiera on także śladowe ilości takich pierwiastków jak selen czy german, które mają zdolność zahamowania rozwoju komórek nowotworowych. W związku z tym, czosnek jest coraz częściej stosowany w profilaktyce chorób nowotworowych i układu krążenia. Dodatkowo, czosnek wykazuje działanie podobne do antybiotyków.