Przyjęcie w ogrodzie - Jak zaaranżować stół w ogrodzie lub na tarasie?

2016-09-30 13:01

Korzystając w letniej aury, warto zorganizować przyjęcie "pod chmurką". Jak je dobrze przygotować? Oto sześć prostych wskazówek.

Przyjęcie w ogrodzie. Jak zaaranżować stół w ogrodzie lub na tarasie?
Autor: thinkstockphotos.com Przyjęcie w ogrodzie - stwórz niepowtarzalną atmosferę!

Spis treści

  1. Sprawdź stan stołu i krzeseł
  2. Zadbaj o otoczenie
  3. Pomyśl o komforcie
  4. Oprawa estetyczna
  5. Naczynia
  6. Naturalne ozdoby

Sprawdź stan stołu i krzeseł

Przygotowanie do przyjęcia w ogrodzie najlepiej zacząć od sprawdzenia stanu stołu i krzeseł (nawet najładniejszą dekorację może przyćmić chybocząca noga stołu lub brudne krzesło).

Zadbaj o otoczenie

Kwiaty, lampiony, girlandy czy szemrzące minifontanny to doskonałe otoczenie na przyjęcie pod chmurką. Działaj kilkutorowo i kreatywnie. Poza lampionami stawianymi na stole, rozważ też te, do wieszania na drzewie (wykonasz je ze słoika i kawałka drutu), a także lampki solarne, świece odstraszające komary lub tealighty pływające w szklanych misach.

Pomyśl o komforcie

Warto jest zadbać o komfortowe otoczenie. W tym celu sprawdzą się poduchy na siedziska i parasol słoneczny (z kamienną podstawą). Jeśli nie chcesz być zdana/zdany na kaprysy pogody, postaw w ogrodzie pawilon, który osłoni ciebie i twoich gości przed deszczem oraz wiatrem. Lubisz słońce? Nad stołem możesz rozciągnąć zwiewny woal – stworzysz w ten sposób romantyczną, nieco bajkową scenografię.

Oprawa estetyczna

Przygotuj kilka obrusów, bieżników, serwetek. Najlepiej z naturalnych materiałów, odpowiadających kolorystycznie zastawie. Jeśli masz wątpliwość, wybierz niezawodną biel czy jasny beż. Papierowe nakrycia zarezerwuj na mniej formalne spotkania. Ceraty schowaj na dnie szuflady. W tym sezonie mówimy "nie" sztucznościom.

Naczynia

Naczynia możesz skompletować nawet z różnych zestawów. Najważniejsze, by miały podobny odcień, ten sam motyw przewodni, tworzywo lub kształt. Pamiętaj, że świetnym ogniwem łączącym jest bezbarwne szkło.

Naturalne ozdoby

Wpleć do aranżacji elementy natury, np. użyj kamieni otoczaków w roli wizytówek (napisz na nich imiona gości). Sztućce ułóż na "podstawce" z liści lub gałązek. Wstaw do wazoników zioła lub kwiaty.