Zupy na lato - 11 przepisów na letnie zupy z młodych warzyw

2022-06-22 14:33

Zupy na lato to najczęściej lekkie polewki z młodych, aromatycznych warzyw, rzadziej niż zimą zawierające mięsne sycące dodatki. Takie zupy nie tylko wypełniają żołądek, ale też korzystnie uzupełniają mikroelementy i witaminy. Nie obciążają naszego przewodu pokarmowego i cieszą smakami, które niedostępne są zimą.

Zupy na lato - 11 przepisów na letnie zupy z młodych warzyw
Autor: Shutterstock Zupa na lato powinna być lekkostrawna, z dużą ilością warzyw

Spis treści

  1. Zupy na lato - gotować i jeść, czy nie?
  2. Zobacz galerię z 11 przepisami na zupy na lato

Zupy na lato - gotować i jeść, czy nie?

Zupy na lato to nie lada zagadnienie - bo  z jednej strony latem mniej się chce jeść, a z drugiej - wiele osób nie wyobraża sobie obiadu bez zupy. Z trzeciej - zupa to doskonałe uzupełnienie diety - dostarcza płynów bogatych w witaminy  i mikroelementy, jest odżywcza, zazwyczaj lżej strawna niż danie w formie stałej.  Dlatego lato to jak najbardziej pora na tak dla zup. Ale innych niż te zimowe, rozgrzewające i napawające nas błogim poczuciem sytości. Lato to czas na zupy lekkie, z młodych, aromatycznych warzyw. Na warzywnych lub drobiowych bulionach,  bez zasmażki i dodatku mąki. Bez mięsa lub z niewielką jego ilością - bardziej dla smaku niż poczucia sytości.

Zebraliśmy więc garść ulubionych przez was przepisów na letnie zupy, które odżywią, nakarmią i ucieszą swoim smakiem.

Zobacz galerię z 11 przepisami na zupy na lato

Rosół domowy: tradycyjny przepis na lekarstwo na wszystkie smutki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE