U-Boot: jak zrobić drinka prawdziwego mężczyzny?

2017-12-27 11:55

Według „Poradnika Prawdziwego Mężczyzny” jedynym sokiem, jaki prawdziwy mężczyzna wlewa do piwa, jest wódka. Tak przygotowany napój ma swoją nazwę – U-Boot. Tu liczą się jednak nie tylko składniki, ale i sposób ich łączenia.

u-boot-jak-zrobic-drink-prawdziwego-mezczyzny-przepis.jpg
Autor: Archiwum

Nie ma chyba mężczyzny, który w barze nie piłby U-Boota. Okazuje się, że nazwa tego drinka pochodzi od sposobu przyrządzania go. Chodzi o opadanie na dno kufla z piwem kieliszka z wódką.

U-Boot to bardzo mocny drink. Od zarania dziejów wiadomo, że łączenie wódki z piwem to niezbyt dobry pomysł, który zazwyczaj kończy się kacem. U-Boota możemy jednak pić ze spokojną głową.

Jak przyrządza się U-Boota?

To proste - potrzebujemy dobrze schłodzone piwo, najlepiej pół litra w kuflu, oraz 50 ml zmrożonej wódki. Do kufla wlewamy piwo, a do kieliszka wódkę. Kieliszek wkładamy do kufla i puszczamy, aby delikatnie opadł na dno. Nie należy mieszać naszego drinka, a pić go powoli, pozostawiając kieliszek w środku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE