Tatar bez mięsa - 8 zachwycających przepisów na tatary warzywne i rybne

2021-12-05 10:49

Tatar bez mięsa - 8 zachwycających przepisów na tatary warzywne i rybne
Autor: Shutterstock Tatar można przygotować nie tylko z mięsa, ale także z warzyw lub ryb

Spis treści

  1. Tatar - jeśli nie mięso, to co?
  2. Zobaczcie naszą galerię i wybierzcie najlepszy przepis dla siebie!
  3. Zobacz też wideo, dowiedz się, dlaczego warto jeść ryby morskie!

Tatar - jeśli nie mięso, to co?

Tatar to jedna z ulubionych zakąsek - doskonałe mięso wołowe z dodatkiem żółtka, cebuli, korniszonów  i przypraw wybornie smakuje i pięknie się prezentuje. Ale... wołowina jest bardzo droga, poza tym nie wszyscy jedzą mięso, zwłaszcza surowe. Dla osób na diecie bezmięsnej doskonałą propozycją są tatary warzywne lub rybne - równie smaczne (a może nawet smaczniejsze) niż ten z mięsa, a także doskonale się prezentujące i zdrowsze.

Do ich przygotowania potrzebujemy albo warzyw - wybierajmy jednak te doskonałej jakości - albo ryb - morskich lub słodkowodnych. Tatar ze śledzi to klasyka kuchni polskiej, poświęciliśmy mu więc osobny tekst: Tatar ze śledzi - 9 przepisów na śledziowy tatar.

Na bezmięsnego tatara nadają się też takie ryby jak  łosoś (surowy lub wędzony), pstrąg i tuńczyk. Z warzyw polecamy szczególnie pomidory i marchewkę - doskonałe źródła smaku i witamin.

Zobaczcie naszą galerię i wybierzcie najlepszy przepis dla siebie!

Zobacz też wideo, dowiedz się, dlaczego warto jeść ryby morskie!

Ryby morskie – dlaczego warto je jeść?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE