Szybkie i proste dania w pracy: jak zrobić?

2016-09-21 17:26

Codzienne jedzenie kanapek jest nudne, białe pieczywo zapycha, a na myśl, że znów zjemy to samo odechciewa nam się jeść. To problem każdego, kto w pracy nie chce być głodny i jednocześnie ma ochotę na coś innego niż kanapki. Jak zrobić smaczne, syte i proste dania w pracy?

Sprawdź, jak można zrobić szybkie i proste dania w pracy?
Autor: pixabay.com Naleśniki - świetny pomysł na danie do pracy!

Pomysły na dania do pracy

Żeby w pracy nie przymierać głodem najlepiej zorganizować sobie przekąski w domu. Nie trzeba ich specjalnie przyrządzać, wystarczy że przyniesiemy składniki ze sobą. Oto kilka pomysłów na szybkie i proste, a jednocześnie sycące, dania w pracy:

Parówki z serem - wystarczy owinąć parówki żółtym serem i podgrzać w mikrofalówce, podawać z pomidorem, keczupem lub musztardą, przyda się także grahamka lub kromka ciemnego chleba.

Naleśniki z dżemem - naleśniki trzeba usmażyć w domu. Do pracy zabieramy zimne naleśniki i słoiczek dżemu. Posmarowane naleśniki można podgrzać w mikrofalówce lub zjeść na zimno.

Rogalik francuski z serkiem homogenizowanym - to szybka przekąska na zimno i na słodko, dla tych, którzy nie potrzebują zbyt dużo energii.

Makaron z warzywami lub mięsem - to danie trzeba przynieść sobie z domu w plastikowym pojemniku i podgrzać w mikrofalówce. Najlepszym sposobem na zjedzenie ciepłego posiłku w pracy jest zostawianie porcji domowego obiadu z dnia poprzedniego i zabieranie jej ze sobą do pracy następnego dnia.

Pizza - gorąca przywieziona przez dostawcę - najlepiej złożyć się na nią z kolegami z pracy.