Przygotuj domówkę z Marietą Marecką: KONKURS z nagrodami [OGŁOSZENIE WYNIKÓW]

2018-02-09 14:09

Dzisiaj ostatni dzień konkursu. Marieta Marecka, uwielbiana przez wszystkich gwiazda Kuchni+, wydała limitowaną serię przepisów na karnawałowe spotkania „Drinki i przekąski z Marietą”. Ten niezbędnik każdej domówki można dostać tylko do 11 lutego w sieci sklepów Biedronka w całym kraju... Albo można go wygrać w naszym KONKURSIE: „Przygotuj domówkę z Marietą Marecką”. Wystarczy odpowiedzieć na 4 proste pytania związane z imprezowaniem w domu. 

Przygotuj domówkę z Marietą Marecką: KONKURS z nagrodami
Autor: mat. pras. Wydawnictwo Cztery Głowy Marieta Marecka jest felietonistką, blogerką i gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych.

Spis treści

  1. Przygotuj domówkę z Marietą Marecką: KONKURS z nagrodami

Marieta Marecka, znana felietonistka, autorka książek kulinarnych i prezenterka telewizyjna wydała limitowaną serię przepisów na karnawałowe spotkania „Drinki i przekąski z Marietą”. Nowością jest praktyczna i wygodna forma publikacji – czyli 52 karty 2 w 1. Można wybrać przepis i zrobić drinka, a do tego wspólnie zagrać w karty. Ten niezbędnik każdej domówki można dostać tylko do 11 lutego w sieci sklepów Biedronka w całym kraju.

Przygotowanie spotkania dla przyjaciół czy rodziny to dla wielu nie lada wyzwanie. Gospodarze domu chcąc zaskoczyć gości smacznym menu poszukują nowych specjałów. Bezcenne są wtedy sprawdzone przepisy zarówno na przekąski, jak i na drinki. Alternatywą dla książek kucharskich są przepisy wydane w formie fiszek - głównie znanych jako pomoc w nauce języków obcych czy kompetencji miękkich. Każda z nich jest prostokątna o standardowych wymiarach 63 × 89 milimetrów.

-  Karnawał to dobry pretekst, by zorganizować spotkanie dla najbliższych. Dobry koktajl to doskonały pomysł na rozkręcenie każdej imprezy. Choć kultura serwowania koktajli w Polsce jest coraz bardziej popularna, to nadal w wielu domach serwowane są tylko te najbardziej znane: z colą, sokiem jabłkowym albo tonikiem. Dlatego postanowiłam przygotować coś specjalnego na potrzeby karnawałowych imprez - podręczne karty w formie fiszek, gdzie zamieściłam pomysły na drinki: te mocniejsze i słabsze, słodkie oraz wytrawne. Receptury na alkoholowe koktajle uzupełniłam przepisami na szybkie przekąski – mówi Marieta Marecka. Dodaje: Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo fiszki pomogą nam zintegrować zaproszonych gości, bowiem są to także karty, które nadają się zarówno do układania pasjansa, jak i wspólnej zabawy z innymi w oczko czy makao.    

Marieta Marecka swoją wiedzą i pasją do gotowania chętnie dzieli się z widzami Kuchni+ prowadząc program ABC GOTOWANIA oraz 365 Obiadów Mariety Mareckiej, w którym pokazuje, jak w prosty i przystępny sposób przygotować smaczny obiad. Jest także felietonistką kulinarną oraz autorką książek kulinarnych, m.in. „ABC GOTOWANIA”.

Bieżące informacje z życia Mariety Mareckiej można znaleźć na jej profilu na Facebook’u

Przygotuj domówkę z Marietą Marecką: KONKURS z nagrodami

Jeśli pragniecie stać się najlepszymi organizatorami domówki, to zestaw kart „Drinki i przekąski z Marietą” są właśnie dla Was. 

Aby wygrać 1 z 10 zestawów kart „Drinki i przekąski z Marietą” należy odpowiedzieć na następujące pytania:

1. Co to jest madlerowanie?

a. wygniatanie specjalnym tłuczkiem owoców do drinków,

b. łagodzenie składników koktajlu,

c. mieszanie i miksowanie składników koktajlu.

2. Co to jest crustowanie drinków?

a. łączenie agresywnych smaków,

b. ozdabianie brzegów kieliszka np. cukrem lub solą,

c. dodawanie piętki cytryny lub limony do drinku.

3. Co to jest blendowanie koktajli?

a. łączenie napoi o różnych kolorach,

b. oznaczanie koktajli znakami towarowymi,

c. mieszanie koktajli z użyciem blendera.

4. Kto jest autorem fiszek pt."Jak znaleźć szczęście?"

a. Piotr Bucki

b. Artur Jabłoński

c. Rafał Żak 

d. Agnieszka Jasińska 

Podpowiedzi znajdziecie w artykułach serwisu Beszamel.pl oraz fiszki.pl

Odpowiedzi, zawierające numer pytania oraz literę symbolizującą prawidłową odpowiedź, należy przesłać na adres beszamel@grupazpr.pl do 6 lutego 2018 r. 

Przed przystąpieniem do konkursu zapoznaj się z regulaminem

A oto i zwycięzcy konkursu:

1. Radosław Surmacz

2. Maria Rybak

3. Katarzyna Kuliś

4. Maria Surmacz

5. Stefan Surmacz

6. Joanna Maciejewska

7. Marcin Krzyżanowski

8. Patrycja Filipowicz

9. Wanda Lewicka

10. Ludmiła Krzyżanowska

 Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy miłej zabawy w Ostatki! 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE