Pietruszka - czy jest zielem miłości?

2016-10-05 14:27 redakcja
Rośliny miłości: PIETRUSZKA. Jakie ma działanie? Co warto o niej wiedzieć?
Autor: pixabay.com Czy pietruszka jest afrodyzjakiem?

Pietrzuszka - kiedyś odprawiano przy jej pomocy miłosne czary. Czy to "magiczne ziele" rzeczywiście ma specjalną moc, która objawia się w łóżku? Co warto wiedzieć o pietruszce i jej właściwościach?

Pietruszka – czy jest afrodyzjakiem

Pietruszka, a dokładnie jej długi mięsisty korzeń, który osiąga ok. 80 cm. długości, przez wieki służył do odprawiania miłosnych zaklęć. W starożytności korzeń pietruszki uchodził za symbol odrodzenia. Wierzono, że ma siłę dawania nowego życia. Aromat pietruszki pochodzi z olejków eterycznych, których głównym składnikiem jest apiol (zawarty również w selerze). Ma on działanie pobudzające i lekko psychotropowe. Dlatego jest świetnym afrodyzjakiem.

Podobno w starożytności w roli afrodyzjaka pietruszki używał sam Juliusz Cezar. W tym czasie uważano, że to miłosne ziele chroni mężczyzn przed impotencją. W Niemczech domy publiczne używały pietruszki jako swojego symbolu. Wierzono, że warzywo to uwalnia od oporów psychicznych i dodaje seksualnej energii.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE