Cytron - jak smakuje ręka Buddy?

2016-08-03 13:29

Ręka Buddy smakuje wyśmienicie, jeszcze ciekawiej wygląda, a w dodatku przepięknie pachnie i ma wszechstronne zastosowanie. Sprawdź, do jakich potraw dodać ten niezwykły owoc.

owoce_swiata_jak_smakuje_reka.jpg
Autor: photos.com Cytron - owoc o niezapomnianym aromacie.

Spis treści

  1. Cytron - zastosowanie
  2. Cytron - intensywny aromat

Cytron - zastosowanie

Ręka Buddy, czyli cytron, to owoc o żółtej skórze przypominający dłoń o wielu palcach. Smak tego cytrusa nie jest zbyt bogaty, choć Chińczycy uwielbiają go w każdej postaci. W kuchni europejskiej podawany jest przede wszystkim we Francji i we Włoszech, jako jeden ze składników soków wieloowocowych.

Cytron - intensywny aromat

Ten niewielki owoc rośnie na krzewach przede wszystkim w krajach Azji. W regionie, z którego się wywodzi, uważany jest za źródło szczęścia i pomyślności w handlu. W wielu azjatyckich sklepach owoce będą kładzione koło kasy lub w pobliżu sejfu, gdzie przechowywane są pieniądze.

W chińskich, indyjskich, czy wietnamskich domach zobaczymy również ten niesamowity cytrus zawieszony w okolicy drzwi lub stołu. Dlaczego? Ręka Buddy ma mocny, odświeżający i przyjemny aromat. Owoc może wydzielać bardzo silny zapach nawet do 2 tygodni od czasu, gdy przyniesiemy go do domu. Te właściwości spowodowały, że jest to chętnie używany składnik perfum.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE