Obiad na słodko - 9 pomysłów na przepyszne dania główne, które uwielbiają nie tylko dzieci

2022-09-01 12:53

Makaron z truskawkami, knedle ze śliwkami, pierogi z wiśniami - obiady na słodko jadamy zazwyczaj latem, kiedy w bród mamy przepysznych i niedrogich owoców. W ciepłe dni to doskonały wybór, który minimalizuje marudzenie przy obiedzie. Bo taki obiad jest jak deser na ciepło, wiec i mali i ci trochę więksi, chętnie go zjadają. Oto 7 naszych ulubionych przepisów na słodkie obiady.

Obiad na słodko
Autor: Shutterstock Do obiadu na słodko zawsze warto dodać owoce.

Za obiadami na słodko przepadają dzieci, ale wielu dorosłych również od czasu do czasu lubi powspominać przy stole babciny makaron z truskawkami lub ryż z prażonymi jabłkami. Latem i jesienią warto do obiadów na słodko wplatać jak najwięcej sezonowych owoców, zimą można skorzystać z mrożonek i również cieszyć się smakiem pierogów z owocami czy śliwkowych knedli. Co najczęściej jadamy na słodko? Wszelkie kluski i placki. Do nich zawsze możemy przygotować słodkie, owocowe nadzienie. W galerii znajdziecie kilka pomysłów na znakomite:

  • knedle
  • naleśniki
  • placki
  • pampuchy
  • pierogi

Wszystkie podane na słodko, z pysznymi owocami, aromatycznymi przyprawami, śmietanką i cukrem. Smakują jeszcze lepiej niż te, które pamiętasz z dzieciństwa. Może warto zachować również i te nowe wspomnienia smakowe.

Galeria: Obiad na słodko - 9 przepisów na obiady z dodatkiem owoców

Jak zrobić NALEŚNIKI idealne?