Naturalne antydepresanty - co jeść, żeby poprawić sobie nastrój?

2016-08-16 11:40

Aby móc cieszyć się dobrym nastrojem, musisz zapewnić swojemu organizmowi takie „paliwo”, które pozwoli działać mu sprawnie przez długi czas. Głód, puste kalorie i niedobory niektórych składników są gwarancją podłego humoru, a nierzadko także bólu głowy. Sprawdź, które produkty zawarte w diecie poprawiaja nastrój.

Naturalne antydepresanty. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój?
Autor: photos.com Weglowodany - naturalne antydepresanty.

Spis treści

  1. Węglowodany
  2. Kwasy omega 3 i 6
  3. Witaminy z grupy B
  4. Czekolada

Węglowodany

Najważniejsze w naszej diecie powinny być węglowodany, które są świetnym źródłem energii, a także pobudzają wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Dlatego też w naszym jadłospisie koniecznie umieśćmy jak najmniej przetworzone produkty zbożowe: kasze, ryż (polecamy pełnoziarnisty), chleb razowy, płatki (najlepiej owsiane, orkiszowe i jęczmienne).

Kwasy omega 3 i 6

Musimy pamiętać również o tym, aby dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość kwasów omega 3 i 6, które mają zbawienny wpływ na nasz układ nerwowy. Stąd koniecznie jedzmy ryby (najlepiej morskie), orzechy i nasiona.

Witaminy z grupy B

Niezwykle istotne są też witaminy z gruby B. Szczególnie niedobory witaminy B1 i B6 mogą skutkować zmęczeniem i brakiem energii. Ich źródłem są m.in. pestki, zielone warzywa (groszek, brokuły, szpinak), kiełki i chude mięso.

Czekolada

Jeśli twój nastrój jest wręcz katastrofalny, naturalnie możesz wspomóc się czekoladą. Najlepsza będzie ta z dużą zawartością kakao albo z dodatkiem bakalii. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiednią dawkę magnezu o działaniu antystresowym i dogodzimy kubkom smakowym.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE