Jak usunąć zapach spalenizny w kuchni?

2016-09-29 10:55

Zapach spalenizny w kuchni jest bardzo dokuczliwy. Gdy zdarzyło Ci się coś przypalić, możesz szybko i skutecznie pozbyć się woni spalenizny. Ocet, cytryna, pomarańcza - to tylko niektóre produkty niezbędne do usunięcia nieprzyjemnego zapachu spalenizny z kuchni.

Jak usunąć zapach spalenizny w kuchni?
Autor: pixabay.com Przypalone jedzenie trzeba wyrzucić - gorzej z zapachem spalenizny, który potrafi się unosić w mieszkaniu przez wiele godzin

Spis treści

  1. Jak za pomocą octu pozbyć się zapachu spalenizny z kuchni?
  2. Cytryny i pomarańcze - skuteczny środek na usunięcie woni spalenizny

Jak za pomocą octu pozbyć się zapachu spalenizny z kuchni?

Jeśli jakaś potrawa przypali się, to natychmiast należy wystawić taki garnek na balkon i dokładnie wywietrzyć mieszkanie. Warto zrobić przeciąg. Jeśli to nie będzie wystarczające, to trzeba podjąć walkę z nieprzyjemną wonią spalenizny. Do tego doskonale nadaje się ocet. Wystarczy zagotować ok. 250 ml octu. Woń gotującego się octu zneutralizuje zapach spalenizny. Ale gotowanie nie powinno trwać dłużej niż ok. 5-10 minut. Jeśli przesadzimy, to woń octu zagości we wnętrzu na dłużej. A to nie jest najlepsze.

Cytryny i pomarańcze - skuteczny środek na usunięcie woni spalenizny

W walce z wonią spalenizny pomocne będą też cytryny i pomarańcze. Skóry z cytrusów trzeba gotować przynajmniej pół godziny (można do nich dorzucić goździki). Oczywiście w odsłoniętym naczyniu. Taki zabieg pomoże zneutralizować nieprzyjemny zapach spalenizny z kuchni.

Woń spalenizny może zneutralizować też sól kuchenna. Należy wysypać ją na blatach mebli i stołu i zostawić przynajmniej na godzinę.

Oczywiście wszystkie sposoby nie będą skuteczne, jeśli nie wypierzemy firan i innych materiałowych rzeczy, które wchłonęły zapach spalenizny.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE