Jak rozpoznać czosnek z Chin?

2016-10-13 15:52

Czosnek to doskonały środek na szalejące w powietrzu sezonowe wirusy, ale i bakterie, pleśnie i grzyby trawiące ludzki organizm. Jednak w sprzedaży dostępny jest nasz krajowy czosnek i ten przywożony aż z Chin. Jak je odróżnić?

jak-rozpoznac-czosnek-z-chin.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Polski czosnek ma różowawoszary kolor

Spis treści

  1. Właściwości czosnku
  2. Czosnek polski a czosnek z Chin

Właściwości czosnku

Czosnek to naturalny antybiotyk. Chroni przed działaniem wirusów grypopochodnych. Ma właściwości bakteriobójcze i podnoszące odporność organizmu. Dlatego warto jeść ząbek czosnku raz dziennie, by chronić się przed sezonowymi zakażeniami. Polecany jest on też do zwalczania owsicy u dzieci. Ale jak rozpoznać ten najlepszy, czyli polski czosnek?

ZOBACZ TEŻ >>> Przepis na zupę czosnkową

Czosnek polski a czosnek z Chin

Czosnek polski ma mniejszą główkę i  kolor różowawo-szary. Ma też ostry smak i mocny zapach. Na rynku dostępny jest też czosnek z Chin. Ten ma duże, białe główki. Jest mdły, często szybko żółknie. Nie ma charakterystycznego dla czosnku ostrego smaku i mocnego zapachu.

Może być tańszy niż nasz krajowy czosnek. Niestety, nie ma on tak wielu dobrych właściwości. I co gorsza, może zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje. Zatem uważnie wybierajmy czosnek do walki z sezonowymi wirusami.

ZOBACZ TEŻ >>> Jakie walory zdrowotne ma czosnek?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE