Jak otworzyć wino bez korkociągu? Co wykorzystać do otwarcia butelki wina?

2016-10-03 17:24

Kto nie lubi napić się wina w dobrym towarzystwie? Nie zawsze mamy przy sobie korkociąg, radzimy więc, co można wykorzystać do otwarcia butelki wina. Pamiętaj! Należy uważać, aby nikogo nie skrzywdzić i nie poplamić dywanu czy wykładziny!

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Co wykorzystać do otwarcia butelki wina?
Autor: thinkstockphotos.com Wino można otworzyć bez użycia korkociągu - potrzebna jest jednak znajomość sprytnych sposobów

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Sprawdzone rady

Aby otworzyć wino, wcale nie jest potrzebny korkociąg. Może go zastąpić np. śrubokręt. Trzeba go delikatnie wkręcić i potem równie delikatnie wyjąć. Powinno udać się za pierwszym razem. Jednak nie zawsze mamy śrubokręt pod ręką.

Równie pomocny w otwieraniu wina bez korkociągu może być wieszak na ubrania. Najlepszy byłby wieszak z drutu, który musimy jednak zniszczyć. Wystarczy wbić ostry koniec w korek i wyciągnąć. Możemy też połączyć siły i owinąć drut wokół śrubokręta, tworząc namiastkę korkociągu. Tak samo i w tym przypadku należy wbić ostry przedmiot w korek.

Do otwarcia wina bez użycia korkociągu możemy użyć też sztućców. Tu technika jest nieco inna, bo rączką widelca czy łyżki musimy wepchnąć korek do butelki. Warto owinąć wino np. papierem, aby nie poplamić butelki i nie pochlapać innych. Polecamy wykonanie tej czynności nad zlewem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE