Dania z pieczarkami: 10 najlepszych przepisów według naszych czytelników

2021-10-21 16:02

Pomysłów na dania z pieczarkami jest mnóstwo - trudno się temu dziwić, pieczarki są smaczne, łatwo dostępne przez cały rok, niedrogie. Urozmaicają smak potraw, ładnie się prezentują - dlatego tak chętnie po nie sięgamy. Prezentujemy 10 najlepszych przepisów na dania z pieczarkami - zdaniem naszych czytelników!

Dania z pieczarkami: 10 najlepszych przepisów według naszych czytelników
Autor: Shutterstock Pieczarki nadają się do dań mięsnych i wegańskich, sałatek, zup i marynat.

Pieczarki cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat, jeszcze od czasu PRL. Te hodowlane grzyby można kupić praktycznie przez cały rok, w niezbyt wysokiej cenie. Pieczarki mają delikatny smak i aromat, doskonałą strukturę, dzięki czemu świetnie nadają się na farsze, doskonałe są smażone a także duszone. Dania z pieczarkami są zazwyczaj łatwe do przygotowania - młode pieczarki nie potrzebują ani obierania, ani długiej obróbki. Pieczarki mają jeszcze jedną zaletę - te ze sklepu są całkowicie bezpieczne - nie ma ryzyka, że będą trujące. Można je też jeść na surowo w sałatkach oraz znakomicie sprawdzają się jako grzyby marynowane!

Zobaczcie, jakie przepisy na dania z pieczarkami podbiły wasze serca!

Ranking zaczyna się od miejsca 10!

Pieczarki - właściwości i kalorie. Co zrobić z pieczarek?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE