Czym myć kuchenkę ceramiczną?

2016-09-29 12:18

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej pojawiają się ceramiczne płyty grzejne. Choć wiele osób chwali sobie tego rodzaju kuchenki, należy poddawać je odpowiedniej pielęgnacji, by zachować atrakcyjny design. Podpowiadamy, jak czyścić kuchenki ceramiczne na błysk!

Czym myć kuchenkę ceramiczną?
Autor: photos.com Czym myć kuchenkę ceramiczną?

Kuchenka z ceramiczną powierzchnią grzewczą to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej spotykamy w polskich domach. Tego rodzaju płyty grzejne cechuje wysoka zdolność przewodzenia ciepła. Co ważne, cieszą się też nienagannym wyglądem. Aby płyta ceramiczna kusiła czystością, należy poddawać ją odpowiedniej pielęgnacji. Czym czyścić kuchenkę elektryczną, aby jej nie zniszczyć? Radzimy, jak pielęgnować kuchenkę ceramiczną.

Czym czyścić kuchenkę ceramiczną?

Ceramiczna kuchenka to materiał podatny na zabrudzenia, powstające na skutek codziennego gotowania posiłków. Najlepszym środkiem czyszczącym jest mleczko przeznaczone do czyszczenia ceramiki. Można je dostać w każdym sklepie z chemią. Ważne, by zawierało informację o płytach ceramicznych! Wystarczy raz na tydzień namoczyć w mleczku miękką szmatkę i dokładnie zebrać brud z płyty. Na koniec oczywiście wskazane jest wypolerowanie powierzchni kuchenki. Warto pamiętać, że ceramika jest wyjątkowo podatna na tłuszcze. Tego typu zanieczyszczenia lepiej zetrzeć jeszcze tego samego dnia.

Sposobem na zabrudzenia na kuchence ceramicznej jest też korzystanie z przyrządów, które za pomocą ruchów żyletki likwidują brud. Pamiętajmy jednak, że ceramiczne płyty są podatne na zarysowania. Jeśli chcemy wyczyścić je ręcznie, np. za pomocą noża, należy zachować szczególną ostrożność. Lepiej posłużyć się mniej ostrą skrobaczką.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE