Czy można dzieci leczyć czosnkiem? Jak podać dziecku czosnek?

2016-09-06 12:42

O drogocennych właściwościach czosnku w leczeniu przeziębień i chorób górnych dróg oddechowych wiemy już wiele. Mamy małych dzieci mogą mieć jednak wątpliwości, czy i jak można podać go chorym pociechom. Bezpieczną metodą jest wdychanie oparów z pokrojonych drobno ząbków tej niezwykłej przyprawy. Sprawdź, jak aplikować go dzieciom.

Czy można dzieci leczyć czosnkiem? Jak podać dziecku czosnek?
Autor: pixabay.com Czosnek - jak podawać go dzieciom?

Spis treści

  1. Czosnek - właściwości
  2. Czosnek - jak podać go dziecku

Czosnek - właściwości

Znane są sposoby leczenia dzieci syropem z czosnku domowej roboty lub podawania im mleka z czosnkiem, gdy jest przeziębione. Ze względu na zapach i smak może on nie przepaść do gustu maluchom. Istnieje też inny sposób wykorzystania leczniczych właściwości czosnku i jego działania jako naturalnego antybiotyku.

Czosnek - jak podać go dziecku

Świeży czosnek należy drobno pokroić, umieścić na spodku i dać dziecku nim pooddychać. Poskutkować powinno wdychanie jego olejków eterycznych przez 15 minut dziennie. Jeśli trudno malucha utrzymać w miejscu, jeszcze łatwiej będzie zaaplikować leczenie podczas snu dziecka - po prostu zostawiając talerzyk z czosnkiem w jego pokoju.

Taką metodę leczenia dzieci można stosować nie tylko przy przeziębieniach, ale nawet w wirusowych zapaleniach górnych dróg oddechowych. Czosnek w ten sposób bezpiecznie można podawać nawet niemowlakom.

Zawsze należy jednak pamiętać o konieczności wizyty z chorym dzieckiem u pediatry. To przecież lekarz powinien zdiagnozować chorobę i zalecić właściwe leczenie dziecka.