Co zrobić z kapusty kiszonej? 10 przepisów na potrawy z kiszoną kapustą

2021-11-12 18:06

Kiszona kapusta w daniach na ciepło kojarzy się z bigosem. Niesłusznie! Z kiszonej kapusty można w kuchni wyczarować dużo wiecej i smaczniej. Choć bigos na zawsze w naszej wyobraźni pozostanie potrawą nad potrawami. Zobacz 10 sprawdzonych przepisów na potrawy z kapustą kiszoną. Oto łatwe i smaczne propozycje obiadowe kapuścianą kiszonką!

Co zrobić z kapusty kiszonej? 10 przepisów na potrawy z kiszoną kapustą
Autor: Shutterstock.com Co zrobić z kapusty kiszonej? 10 przepisów na potrawy z kiszoną kapustą

W polskiej tradycyji kulinarnej zadomowiły się dwie rdzennie niemieckie potrawy z kapusty kiszonej: kapusta zasmażana i bigos. Oczywiście z biegiem lat w pełni zaadoptowaliśmy oba przepisy do polskich warunków. I uczyniliśmy z nich zupełnie nową jakość. Jednak kiszona kapusta daje więcej możliwości. Można z niej przygotować wiele sycących i zdrowych dań obiadowych. Specjalnie dla Ciebie wybrałyśmy 10 genialnych potraw z kiszoną kapustą, w których zakochasz się od pierwszego kęsa. Szczególnie w chłodniej porze roku gorące dania z kapustą kiszoną krzepią i sycą jak żadne inne. 

Zobacz GALERIĘ TOP 10 przepisów na potrawy obiadowe z kiszoną kapustą

KAPUSTA. Jakie ma właściwości? Dlaczego warto ją jeść? Jak przyrządzić kapustę?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE