Alkohol na święta - jakie napoje alkoholowe i drinki podać do bożonarodzeniowych dań?

2022-12-20 13:57

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia myślimy głównie o odpowiedniej ilości pysznych dań. Ale wiele osób ma chęć po obfitej kolacji wigilijnej czy do wybornego bożonarodzeniowego obiadu wypić lampkę wina lub kieliszek nalewki, która podkreśli smak potrawy i wspomoże trawienie. Dlatego nad tym, jaki alkohol podać w święta, warto zastanowić się nieco wcześniej i odpowiednio przygotować.

Alkohol na święta
Autor: Shutterstock Na świątecznym stole może pojawić się alkohol.

Spis treści

  1. Alkohol w Wigilię
  2. Alkohol na Boże Narodzenie
  3. GALERIA: Alkohole i drinki na Boże Narodzenie

Alkohol w Wigilię

Post w Wigilię to podtrzymywanie tradycji, nie ma nakazu kościelnego, że tego dnia nie wolno spożywać mięsa czy pić alkoholu. Na ten wyjątkowy wieczór nie polecamy mocnych alkoholi, ale dobre wino, dopasowane do charakteru posiłku podkreśli jego smak.

Alkohol na Boże Narodzenie

Do świątecznego obiadu można podać alkohol. Wykwintności i elegancji temu posiłkowi na pewno doda butelka dobrego wina. Z kolei po obfitym obiedzie warto podać kieliszek lub dwa dobrej, najlepiej samodzielnie przygotowanej, nalewki. Będzie smacznym zwieńczeniem posiłku. Wpłynie również pozytywnie na obciążony świątecznymi smakołykami układ pokarmowy i przyspieszy trawienie. Rodzinny obiad można zwieńczyć odrobiną czegoś mocniejszego.

Natomiast domowy ajerkoniak czy egg nog to znakomity sposób na podkreślenie smaku wieczoru przy choince. Jeśli nie przepadacie jednak za jajecznymi trunkami, świetnie zastąpi je pachnąca korzeniami nalewka pomarańczowa lub aromatyczne grzane wino. W galerii mamy dla Was 12 propozycji, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

GALERIA: Alkohole i drinki na Boże Narodzenie

Jak dobierać wino do potraw?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE