10 babcinych sposobów na udane gotowanie - z babcią ci się uda!

2022-01-21 8:05

Babcie słyną z niepodrabialnych potraw i z tego, że mają sposoby na wszystko. Lata doświadczenia w kuchni, gotowania w ciężkich czasach sprawia, że babcie umieją nie tylko zrobić coś z niczego, ale też rozwiązać wiele kuchennych dylematów. Poznaj tradycyjne babcine sposoby na gotowanie!

10 babcinych sposobów na udane gotowanie - z babcią ci się uda!
Autor: Shutterstock Wielu z nas zaczynało swoją przygodę z gotowaniem od pomocy babci w kuchni

Wielu z nas swoją przygodę z gotowaniem zaczynało w babcinej kuchni, pomagając jej w gotowaniu. Babcia pozwalała się bawić ciastem, przygotowywała ulubione dania, pozwalała się brudzić i w ogóle miała znacznie więcej czasu i cierpliwości niż zabiegani zazwyczaj rodzice. Dlatego babcina kuchnia tak dobrze się nam kojarzy. Poza tym - babcie wiedziały jak gotować! Często wyrosły w tzw. trudnych czasach, w efekcie niczego nie marnowały, a każde, nawet najprostsze danie zmieniały  w pyszne - w myśl zasady - nie tak strawa, jak przyprawa.

Babcie miały też i mają swoje "tajemne" sposoby na to, by jedzenie im się udawało.

Poznaj 10 babcinych sposobów na udane gotowanie - zobacz galerię!

Jaki tłuszcz jest najlepszy do smażenia? Jak smażyć zdrowo?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE