Walentynki - o czym warto pamiętać, przygotowując romantyczną kolację? [WIDEO]

2018-02-13 9:48

Walentynki to jedyny wieczór w całym roku, w którego menu nie może zabraknąć romantycznych akcentów. Niekoniecznie muszą to być afrodyzjaki. Pamiętaj, że także najprostszy posiłek odpowiednio podany i we właściwym towarzystwie, potrafi rozbudzić nawet najbardziej uśpione zmysły.

Walentynki. Jakie menu na wieczór?
Autor: pixabay.com Pamiętaj, aby zadbać o wyjątkową atmosferę podczas walentynkowej kolacji.

Spis treści

  1. Kolacja walentynkowa - wyjątkowy wieczór
  2. Kolacja walentynkowa - o czym szczególnie warto pamiętać

Kolacja walentynkowa - wyjątkowy wieczór

Kolacja walentynkowa powinna być wyjątkowa. To jej podstawowa cecha. Oczywiście samo menu, jak i pozostałe szczegóły uzależnione są od tego, kto zasiądzie wspólnie do stołu tego wieczoru. Inaczej powinna wyglądać w przypadku pary dopiero rozpoczynającej wspólne randki, trochę odmienne kiedy ludzie spotykają się od dawna (znają np. swoje ulubione potrawy), a jeszcze inaczej gdy tylko drobnym akcentem chcemy zaznaczyć, że ten wspólny posiłek będzie wyjątkowy.

Kolacja walentynkowa - o czym szczególnie warto pamiętać

Jeśli w ogóle nie wiesz od czego zacząć przygotowania kolacji na walentynki, zobacz kilka wskazówek, które pomogą ci zaplanować wyjątkowy wieczór dla dwojga. Kolacja walentynkowa powinna być:

Wyjątkowa i ekskluzywna. Warto, by znalazły się na niej potrawy wyjątkowe: takie, które lubimy, ale nie jemy ich na co dzień. Nie ma nic gorszego niż przekombinowana kolacja, która nikomu nie będzie smakowała. Planując menu, warto uwzględnić w nim potrawy, które są afrodyzjakami. Wbrew pozorom nie należą do nich tylko owoce morza, awokado czy egzotyczne potrawy. Produktami uznanymi za afrodyzjaki są także pomidory, fasola czy orzechy.

Wzbogacona czerwonymi akcentami dekoracyjnymi. Bez nich kolacja walentynkowa będzie podobna do wielu innych. Mogą to być kwiaty, płatki róż, małe serduszka czy po prostu kieliszek czerwonego wina.

Łatwa w konsumpcji. Wyobraźmy sobie np. romantyczny wieczór we dwoje, kiedy zamiast zająć się rozmową, skupiamy się tylko na tym, by w miarę schludnie zjeść posiłek i nie zostać z jego resztką np. na twarzy. W trakcie romantycznych kolacji sprawdzą się dania na jeden kęs.

Zakończona deserem pozwalającym na zbliżenie się pary. Wspólne celebrowanie posiłku jest jak gra wstępna. Doskonałym pomysłem na kolację walentynkową jest np. fondue z czekolady (to też afrodyzjak) i truskawek (idealnie komponują się także z szampanem).

W wyjątkowej atmosferze. Tutaj na pewno sprawdzą się świece i inne drobne dekoracje.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE