Sekrety udanego pikniku - nie tylko jedzenie!

2017-05-22 16:22

Ciepły początek lata  to idealny czas by rozpocząć sezon piknikowy. Do spędzenia ciepłego, słonecznego dnia na dworze przekonywać raczej nie trzeba, a pyszny posiłek na trawie to doskonały pomysł na odpoczynek. By wszystko udało się znakomicie, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Poniżej 5 niezbędnych elementów udanego pikniku!

Sekrety udanego pikniku - nie tylko jedzenie!
Autor: Shutterstock Udany piknik - to nie tylko jedzenie - ale też doba atmosfera i ciekawe pomysły na wspólne spędzanie czasu.

Spis treści

  1. Piknikowe smakołyki
  2.  Łyk orzeźwienia na pikniku
  3.  Obowiązkowy zestaw piknikowy: co zabrać na piknik?
  4.  Piknikowe gry i zabawy

Piknikowe smakołyki

Pyszne piknikowe potrawy to jeden z ważniejszych elementów udanego odpoczynku. Upewnij się, że w Twoim koszyku masz pod dostatkiem pysznego prowiantu! W zależności od pory dnia, na którą planujemy piknik, wybierzmy odpowiednie przekąski. Musimy pamiętać o dobrym zapakowaniu naszych potraw, by nie ucierpiały podczas transportu.

Na pikniku świetnie sprawdzają się świeże owoce, kanapki, pasty, tarty słodkie i słone. Gdy planujemy dłuższy wypoczynek na łonie natury, możemy zabrać ze sobą mały turystyczny grill i przygotować część potraw na miejscu. Oprócz dobrze sprawdzonych przepisów mięsnych przygotujmy też lżejszą alternatywę – warzywa z grilla.

>>> Piknikowe menu - co zabrać na piknik [INSPIRACJE]

 Łyk orzeźwienia na pikniku

Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu, to szczególnie ważne podczas długiej ekspozycji na słońce. Poza zapasem wody mineralnej zabierzmy ze sobą pożywny owocowy lub owocowo-warzywny koktajl czy też orzeźwiającą lemoniadę. Koktajl doda nam energii na długi czas, a także dostarczy sporej dawki witamin i minerałów.

>>> Koktajle z sezonowych owoców: jak je przygotowywać?

 Obowiązkowy zestaw piknikowy: co zabrać na piknik?

Na pikniku nie obędziemy się bez koca lub maty. Oczywiście nie może zabraknąć też piknikowego kosza, a w nim niezbędnych elementów zastawy: kubeczków, talerzyków czy miseczek na piknikowe potrawy.

Jeśli słońce jest bardzo mocne, a planujemy piknik w miejscu, gdzie trudno znaleźć cień, zabierzmy ze sobą nakrycia głowy lub duży parasol. Pamiętajmy też o środkach odstraszających owady, szczególnie gdy wypoczywać zamierzamy nad zbiornikiem wodnym lub w lesie. Przydatne mogą być również mokre chusteczki do wytarcia rąk po posiłku.

 Piknikowe gry i zabawy

Gdy planujemy wypoczynek z dziećmi, szczególnie ważne jest, by zapewnić im rozrywkę i trochę sportu. Na piknikach na dużej przestrzeni świetnie sprawdzi się puszczanie latawca, gra w badmintona czy gra frisbee.