Jak nie przytyć w święta radzi trener fitness. Ile kalorii ma koszyczek wielkanocny? [WIDEO]

2018-03-20 9:37

Wielkanocny koszyczek to prawdziwa bomba kaloryczna! Trzeba uważać na to, co jemy w czasie świąt, bo nierozsądne jedzenie w Wielkanoc może skończyć się dodatkowymi kilogramami.

Jak nie przytyć w święta radzi trener fitness? Ile kalorii ma koszyczek wielkanocny?
Autor: Shutterstock Ile ma kalorii wielkanocny koszyczek?
Koszyk wielkanocny. Co powinno się w nim znaleźć?

Ile kalorii ma koszyczek wielkanocny? To prawdziwa bomba kaloryczna. To, co zanosimy do świecenia ma około 1000 kalorii. Dlatego uważajmy na jedzenie w Święta - radzi Łukasz Michałowski, trener z warszawskiej sieci siłowni Energy Fitness: Niewielki kawałek kiełbasy ma około 220 kalorii, plasterek sera około 70, a jajko na twardo 80 kalorii. Z kolei porcja babki wielkanocnej ma około 180 kalorii, baranek cukrowy 250 kalorii, a zajączek z czekolady w sreberku ma aż 600 kalorii. Do tego dochodzi białe pieczywo - także kaloryczne - i mnóstwo innych smakołyków, które z pewnością wpłyną na naszą sylwetkę.Co zatem robić, żeby konsekwencje wielkanocnego zajadania nie były dotkliwe? Są na to sposoby - uspokaja Łukasz Michałowski: Do sałatek możemy użyć majonezu light. Będzie to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny majonez. Na pewno sałatkami nie możemy się najadać do syta, bo warzywa mają niewiele kalorii, ale sosy czy oliwa podbijają nam ich kaloryczność. Jeśli chodzi o wędliny możemy wybrać szynkę drobiową, która ma o połowę mniej kalorii niż wieprzowa. Kalorycznym rekordzistą jest natomiast pasztet, dlatego zjedzmy go niewiele, albo zamieńmy go na szynkę cielęcą czy pieczony schab. Pamiętajmy, że tłuszcze zwierzęce są najbardziej kaloryczne i najszybciej nam się odłożą - ostrzega ekspert z Energy Fitness.Umiar zachowajmy także jeśli chodzi o ciasta: Słodycze starajmy się jeść na przykład po śniadaniu, w porannych godzinach, maksymalnie do 12:00. Pamiętajmy, żeby nie najadać się ciastem wieczorem, a zwłaszcza przed snem. Jeśli zjemy je wcześniej, w ciągu dnia, to jeszcze zdążymy zamienić to na energię - radzi Łukasz Michałowski. A po wielkanocnej, rodzinnej uczcie, warto wybrać się na krótki spacer. Wielu kalorii wtedy co prawda nie spalimy, ale na pewno poprawimy trawienie i zmniejszymy ryzyko problemów żołądkowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE