Co jeść, by nie mieć problemów z cerą? Jaka dieta na piękną cerę?

2016-08-18 12:47
Co jeść, by nie mieć problemów z cerą? Jaka dieta na piękną cerę?
Autor: pixabay.com Awokado korzystnie wpływa na skórę.

Od dawna wiadomo, że to, co jemy, wpływa na to, jak wyglądamy. Co zatem jeść, aby mieć piękną cerę?

Co jeść, a czego nie jeść, aby mieć piękną cerę?

Odżywianie ma duży wpływ na naszą skórę. Jeśli nie cierpimy na jakąś skórną przypadłość czy chorobę, to właśnie odżywianie i właściwa pielęgnacja stanowią o kondycji naszej cery. Dlatego warto zadbać o to, aby dostarczyć cerze odpowiednie składniki odżywcze, a także wiedzieć, czego unikać w pożywieniu.

Nawilżenie skóry

Przede wszystkim skóra potrzebuje dobrego nawilżenia – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Pamiętaj więc o piciu odpowiedniej ilości wody, bo odwodniona skóra szybko traci jędrność i blask. Duża ilość warzyw i owoców, które są bogate w wodę, również sprzyja właściwemu uwodnieniu komórek skóry.

Antyoksydanty

Nie zapominaj o antyoksydantach – czyli witaminach A, C i E. Znajdziesz je głównie w owocach i warzywach – pomidorach, awokado, marchewce i wielu innych. Zawarte w nich witaminy skutecznie zwalczają wolne rodniki sprzyjające starzeniu się skóry i organizmu.

Nie przesadzaj z kawą i herbatą

Także nadmierne picie kawy i herbaty nie jest korzystne dla skóry – może ono bowiem wpływać na rozszerzanie się naczynek krwionośnych w skórze.

Unikaj ostrych potraw

Jeśli chcesz mieć ładną i gładką cerę, radzimy unikać ostrych potraw. Częstą reakcją na jedzenie ostrych przypraw jest nadmierna tłustość skory (wydzielanie sebum) oraz skłonność do wyprysków.