Agnieszka Sienkiewicz poleca ciasto 3 szklanki: łatwa szarlotka dla każdego

Agnieszka Sienkiewicz poleca ciasto 3 szklanki: łatwa szarlotka dla każdego

Autor Zdjęcia: Instagram Agnieszki Sienkiewicz

Pyszne ciasto bez miksowania poleca Agnieszka Sienkiewicz

Agnieszka Sienkiewicz, ulubienica publiczności i serialowa Dorotka z „Przyjaciółek”, zrobiła sobie przerwę w pracy i zajmuje się swoim najmłodszym maleństwem. Młoda mama regeneruje siły słodkimi ciastami. Szczególnie  poleca ciasto 3 szklanki, czyli łatwą szarlotkę dla każdego.

Instagram Agnieszki Sienkiewicz

Znacie ten patent na najszybsze ciasto?” - takie pytanie pod instagramowym postem z apetycznym ciastem zadała internautom Agnieszka Sienkiewicz.  Beszamel oczywiście zna ten przepis,  ale oddajmy głos znanej aktorce:

Szklanka kaszy manny, szklanka mąki i szklanka cukru... łyżeczka proszku do pieczenia! Suche składniki wysypujemy na wysmarowaną formę , na to owoce , ja np daje banany, śliwki, jabłka... właściwie co mam!!! I to zasypuje druga połowa suchych składników. A na koniec na górę ścieram kostkę masła i do piekarnika. Jakieś 180 stopni, ok 45-50 min. aż będzie chrupiące!!! Kosmos!!

Trudno się nie zgodzić, że to nie tylko brzmi pysznie i wygląda. Wielokrotnie wypróbowaliśmy ten przepis i zapewniamy - smakuje absolutnie fantastycznie. Po prostu kosmiczna petarda smaku!

Polecamy jednak nieco odchudzoną wersję ciasta bez masła, za to z mlekiem. Równie pyszne, ale nieco mniej kaloryczne (tu puszczamy perskie oko do wszystkich). Pyszności!

Wyśmienita szarlotka „3 szklanki” bez jajek, bez masła: pyszny smak, łatwe wykonanie

Ocena: 5