Kinderbal: jak przygotować przyjęcie dla maluchów?

Kinderbal: jak przygotować przyjęcie dla maluchów?

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Kinderbal to  poważne przedsięwzięcie - nie tylko wymaga odpowiedniego dla dzieci menu, ale też przygotowania gier i zabaw, by dzieci się nie nudziły. W menu powinny znaleźć się desery i przekąski z owocami.

Gdy nasze dziecko zaczyna podrastać, wchodzi również w “życie towarzyskie”. Zaczyna chodzić do kolegów i koleżanek na urodziny lub inne okolicznościowe kinderbale. W końcu przychodzi i na nas kolej, gdy musimy urządzić przyjęcie dla dzieci. Sprawdź, jak zorganizować taką imprezę.

Na kinderbal spraszamy dzieci (takie w wieku 5-8 lat) zazwyczaj na godzinę 15.00 - 16.00. Wcześniej to pora obiadowa, później jest zbyt blisko pory snu. Stół nakrywamy bardzo kolorowym obrusem (najlepiej ceratowym), kładziemy też kolorowe serwetki (mogą być z tematycznym motywem przewodnim). “Zastawa” też powinna być kolorowa. Chociaż naczynia plastikowe czy kartonowe nie są zbyt eleganckie, w przypadku przyjęć dla dzieci są niezastąpione (poza tym są bezpieczne). Trudno będzie utrzymać dzieci przy stole, a zatem nastawmy się na szwedzki stół.

Kinderbal - menu

Co podczas przyjęcia dla dzieci powinno znaleźć się na stole? Na pewno półmisek z małymi kanapkami. Przekąski te nie mogą być zbyt bogate, żeby nie spadały z nich składniki. Najlepiej sprawdzają się tu kanapeczki z bułki lub chleba, koniecznie posmarowanych masłem, bo lepiej wtedy się do nich “przykleją” wędliny lub ser żółty. Można na kanapkach położyć też pasty z twarogu (np. z rzodkiewką i szczypiorkiem), ale nie wszystkie dzieci je lubią. W miarę bezpieczna jest pasta jajeczna. Dzieci nie lubią zbyt wymyślnie ozdobionych kanapek, więc lepiej nie dodawać do nich pomidorów czy zieleniny. Można spróbować z ogórkiem zielonym.

Obok kanapek ustawiamy półmisek z różnymi owocami, podzielonymi na cząstki. Na stole możemy również postawić paluszki, najlepiej niesolone, lub łagodne nachosy (nie są tak tłuste jak chipsy).

Urodzinowy tort

Jeśli urządzamy urodziny dziecka, to oczywiście musi być tort. On również nie może być zbyt skomplikowany i najlepiej domowej roboty, a nie kupny. Dobry będzie tort biszkoptowy z jednym rodzajem nadzienia. Można je zrobić z bitej śmietany z dodatkiem na przykład owoców. Do picia przygotowujemy soki lub słabą, zimną herbatę z cytryną – do napojów serwujemy również plastikowe lub kartonowe kubeczki.  

No i najważniejsze. Na takich przyjęciach dzieci nie mogą się nudzić, czyli trzeba obmyślić wcześniej i przygotować akcesoria do różnych zabaw i konkursów dopasowanych do wieku naszych małych gości.