Bazylia - roślinny afrodyzjak. Jakie pobudzające właściwości ma bazylia?
Bazylia, powszechnie stosowana w bruschettach i z mozzarellą, jest też świętą rośliną Hindusów. Czym obdarza wierzących? Jaki wpływ ma bazylia na życie seksualne?
Spis treści
Skąd pochodzi bazylia?
Bazylia (Ocimum sanctum, z rodziny Labiatae) wbrew oczywistym skojarzeniom z Półwyspem Apenińskim, pierwotnie nie pochodzi z Włoch, lecz z Azji Południowej. Wszystkie jej odmiany biorą swój początek z tego rejonu.
Różne odmiany bazylii
Rośliny zwane również bazylią wonną, bazylkiem ogrodowym, bazylijką zwyczajną, balsamem, a nawet bazyliszką, zawierają olejki eteryczne, garbniki i witaminy. Jedne są skuteczne jako przyprawa, inne natomiast stosuje się w medycynie.
>>> Uprawa bazylii w ogrodzie. BAZYLIA w ogrodzie przydomowym
Święte zioło Hindusów
Gatunek zwany Tulasi (łac. Ocimum sanctum) uchodzi wśród Hindusów za święty, jest hodowany nie tylko w domach i ogrodach, ale również w miejscach kultu religijnego i na ołtarzach. Poświęcony jest bogowi Wisznu i jego małżonce, bogini Lakszmi.
Tej świętej roślinie składa się hołdy i ofiary, oraz wznosi się do niej modły. Każdy, kto zjada codziennie jeden liść tej odmiany bazylii, zachowa zdrowie, płodność i uchroni się przed demonami. Nic dziwnego, że Hindusi modlą się do Tulasi skoro jak pisze Christian Raetsch, znawca afrodyzjaków, spożywanie jej zapewnia bogate życie seksualne, które nigdy nie przyjmuje nudnych i stereotypowych form.
Bazylia - silny afrodyzjak na Haiti
Na Haiti bazylia jest ziołem poświęconym bogini miłości Erzulie. Ponoć rozsypanie jej wokół serca ukochanego ma zapewnić jego wierność. Moc afrodyzjaku ma też popularna odmiana bazylii (Ocimum basilicum).