Poznaj przepis na zupę naleśnikową. Szybko zapomnisz o polskich klasykach
Chociaż połączenie zupy warzywnej z kurczakiem i naleśników, może wydać się dość egzotyczne, to oryginalne danie już podbiło podniebienie mieszkańców Europy Zachodniej. Przepis na zupę naleśnikową właśnie dotarł do Polski i powoli zyskuje coraz większe grono wiernych fanów. Poznajcie łatwy i sprawdzony przepis pyszną zupę naleśnikową z warzywami i kurczakiem.
Zupa naleśnikowa – co to jest?
Przepis na zupę naleśnikową to nowość w naszym kraju, ale od lat to ciekawe danie serwuje się w wielu europejskich krajach. Zajadają się nim Niemcy, Szwajcarzy, Austriacy, Francuzi i Włosi. Zupa naleśnikowa to esencjonalny wywar gotowany na mięsie drobiowym z dodatkiem pieczonych warzyw. Uzupełnieniem zupy są domowe naleśniki pokrojone w cienkie paski, które do złudzenia przypominają makaron. To właśnie dodatek naleśnikowego makaronu sprawia, że zupa jest tak pyszna.
Jak zrobić zupę naleśnikową?
Przepis na zupę, w której makaron zastępuje się pokrojonymi w paski naleśnikami, nie jest skomplikowany. Chociaż nie jest to receptura kuchni polskiej, wszystkie składniki potrzebne do ugotowania garnka smacznej domowej zupy są łatwo dostępne w naszych sklepach. Można je kupić bez względu na porę roku w wielu sklepach i na bazarkach.
Jak więc ugotować pełną smaku domową zupę naleśnikową? Przepis jest łatwy i sprawdzony, a zupa uda się już za pierwszym razem.
- 1. krok – obranie, pokrojenie i upieczenie warzyw w piekarniku
- 2. krok – usmażenie i pokrojenie w paski naleśników
- 3. krok – ugotowanie wywaru na kurczaku i dodanie pieczonych warzyw
- 4. krok – nałożenie naleśnikowego makaronu do miseczek i nalanie zupy
Jak podawać zupę naleśnikową?
Znakomita zupa naleśnikowa z kurczakiem i pieczonymi warzywami to pomysł na sycący obiad dla całej rodziny. To danie, które można zaliczyć do potraw dwa w jednym, ponieważ jest połączeniem pierwszego i drugiego dania. Ze względu na dostępność składników i łatwość przygotowania zupę można gotować przez cały rok. Świetnie smakuje następnego dnia po odgrzaniu.
Pełną smakowitych składników zupę z dodatkiem makaronu z naleśników można zaliczyć do potraw zero waste. Jeżeli zostały wam naleśniki z poprzedniego dnia, możecie wykorzystać je do przygotowania makaronu do zupy. Dzięki temu można zaoszczędzić nieco czasu. Usmażone naleśniki nie zmarnują się i powstanie pyszne danie obiadowe z resztek.
SKŁADNIKI
- Zupa:
- 6 szklanek wody
- 500 g piersi kurczaka z korpusem
- 3 marchewki
- 3 ziemniaki
- 1 pietruszki
- 1 cebula
- kawałek selera
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- 1 łyżka koncentratu pomidorowego
- 1 łyżeczka suszonego lubczyku lub kilka gałązek świeżego
- sól, pieprz
Naleśniki:- 2 jajka
- 1/2 szklanki mąki pszennej
- 1/2 szklanki mleka
- 1/2 szklanki wody gazowanej
- sól
- olej do smażenia
PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU
- Obrane marchewki, pietruszkę, ziemniaki oraz seler pokroić na mniejsze kawałki i przełożyć do formy do zapiekania. Skropić oliwą z oliwek i wymieszać.
- Formę wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C i piec 30 minut.
- Przygotować ciasto naleśnikowe. Mąkę zmiksować z jajkami, mlekiem, wodą i szczyptą soli.
- Na patelni rozgrzać olej i smażyć na nim naleśniki, aż zaczną się lekki rumienić. Odstawić do ostygnięcia, a następnie pokroić na cienkie paski.
- Pierś kurczaka przełożyć do garnka i wlać wodę. Zagotować, zmniejszyć ogień i gotować pod przykryciem około 30 minut.
- Do garnka przełożyć pieczone warzywa. Dodać koncentrat pomidorowy. Doprawić solą, pieprzem i lubczykiem. Wymieszać i gotować po przykryciem około 20 minut.
- Pierś kurczaka wyjąć z zupy i pokroić na mniejsze kawałki, usuwając korpus. Mięso przełożyć do miseczek.
- Do miseczek z kurczakiem nałożyć porcje makaronu naleśnikowego i wlać zupę z warzywami.
- Podawać na obiad posypaną posiekanymi świeżymi ziołami.