Sklepowe chipsy wymieniłam na domowe. Przygotowuje je z kilku składników

Dieta bezglutenowa
Dieta wegetariańska
Dieta niskokaloryczna
Chrupiące przekąski na wieczór filmowy? Wcale nie musimy od razu sięgać po wysoko kaloryczne chipsy czy inne chrupki. Zamiast tego wypróbuj ten niesamowity przepis na chrupiące marchewki z parmezanem. To przekąska, która idealnie się sprawdzi o każdej porze dnia.
Zamiast ziemniaczanych, sięgnij po marchewkowe. Te chipsy to hit
Marchewkowa chipsy są proste, smaczne i niezwykle chrupiące. A samo ich przygotowanie nie sprawi nam większego problemu. A co w nich najlepsze? W odróżnieniu od kupnych chipsów, nasze marchewkowe przekąski nie są smażone na głębokim oleju, dzięki czemu są znacznie zdrowsze od kupnych przekąsek.
Ten przepis pokazuje, że zdrowa żywność wcale nie musi być nudna i monotonna. Tak przygotowane aromatyczne marchewki świetnie sprawdzą się jako ciekawa przekąska, która przypadnie do gustu każdemu - w tym wegetarianom.
Jeśli chcemy, możemy nieco poeksperymentować z przyprawami. Jeśli lubimy ostrzejsze smaki, bez problemu możemy doprawić nasze marcheweczki proszkiem chili. Świetnie sprawdzi się również mieszanka papryk czy sproszkowany czosnek. Próbuj i zdecyduj co najlepiej do ciebie pasuje.
Jeśli więc masz ochotę na przekąskę sięgnij po marchewkowe chipsy zamiast ziemniaczanych. Smakują równie dobrze (jak nie lepiej) a są zdecydowanie zdrowsze niż te dostępne w sklepach. Zaskocz gości ciekawą przekąską, której długo nie zapomną.
SKŁADNIKI
- 450 g marchewki
- 1 łyżka wody
- szczypta soli
- 1 łyżka oleju
- szczypta pieprzu
- 50 g parmezanu
PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU
- Blachę wykładamy papierem do pieczenia, a piekarnik nagrzewamy do 220 stopni.
- Marchewki obieramy i kroimy na grubsze plasterki.
- Wrzucamy marchewki do garnka, nalewamy wodę i trochę soi.
- Gotujemy, aż będą bardzo miękkie.
- Odcedzamy i polewamy olejem.
- Całość dokładnie mieszamy.
- Rozkładamy marchewki na blaszce do pieczenia.
- Za pomocą dna szklanki, rozgniatamy każdy plasterek.
- Posypujemy je parmezanem.
- Pieczemy nasze marchewki około 15 minut.