Pornstar martini - drink, którego nigdy nie zapomnisz

Pornstar martini
Autor: Shutterstock Pornstar martini - kuszący drink o prowokującej nazwie.
łatwy
5 min
1

Dieta bezglutenowa

Dieta wegańska

Dieta wegetariańska

Pornstar Martini to niezwykle wystawny koktajl o tropikalnym aromacie. Cudownie słodki zapach wanilii połączony z egzotycznym i odświeżającym musem z passiflory wzmocniony wódką i wykończony bąbelkami z Prosseco. Kuszące? Oczywiście! I bardzo wciągające.

Pierwszy raz spróbowałam tego koktajlu w jednym z klubów w centrum Londynu, gdzie świętowałyśmy w małym, kobiecym gronie 30. urodziny mojej młodszej siostry. Teraz, w dobie pandemii nikt nie odważyłby się podać tego drinka w ten sposób, ale wtedy przygotowywano go w ogromnej lampce do Martini, która mieściła chyba z półtora litra koktajlu (wszystkie składniki, nie pomijając Prosseco, mieszano razem) i podawano z taką ilością słomek, ile osób siedziało przy stoliku. Jeden drink na pięć rozbawionych babeczek? Czemu nie? Było w tym coś oryginalnego i łączącego, jak kobiecy krąg. Dopiero jakiś czas później dowiedziałam się, że oryginalnie wino musujące powinno być podane oddzielnie.

Składniki

50 ml wódki

150 ml musu z passiflory

15 ml syropu waniliowego

50 ml Prosseco

lód

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

Do szejkera wlać wódkę syrop i mus owocowy, dodać kilka kostek lodu, zamknąć i energicznie wstrząsać naczyniem aż zrobi się bardzo zimne.

Koktajl przelać przez sitko do szerokiego kieliszka do Martini, udekorować plasterkami owoców. Podawać z shotem z Prosseco obok.

Opcjonalnie Prosseco można dopełnić koktajl w kieliszku - smakuje również dobrze.

Jak radzić sobie z kacem Domowe sposoby na kaca
Anna Szubińska

Redaktorka, autorka książek kulinarnych "Nalewki. Natura zamknięta w butelce" (Harde 2019) i "Kuchnia afrodyzjaków" (Harde 2019). Miłośniczka dobrej kuchni i prostych przepisów. Poszukiwaczka nowych smaków i egzotycznych receptur, które lubi łączyć z ...

więcej