Nalewka z kwiatów akacji - przepis na cudownie aromatyczny trunek

2019-05-30
Nalewka z akacji
Autor: Shutterstock Nalewka z akacji ma delikatny smak i przepiękny aromat.
łatwy
20 min
4

Dieta bezglutenowa

Dieta wegańska

Dieta wegetariańska

Domowej roboty nalewki mają niepowtarzalny smak. A te kwiatowe są wręcz wyjątkowe. Podajemy przepis, jak zrobić niesamowicie aromatyczną nalewkę z kwiatów akacji. To trunek jedyny w swoim rodzaju, jej zapach kojarzy się z wiosną, a smak przywodzi wspomnienie budzącej się do życia przyrody. Kieliszek akacjówki sprawia, że niemal słyszysz szum wiatru w liściach i bzyczcie uwijających się wśród kwiatów pszczół.

Nalewka z akacji - idealna dla niecierpliwych

Nalewka z akacji jest łatwa w przygotowaniu, a przy tym nie wymaga długiego leżakowania, więc szybko można cieszyć się jej smakiem. Kwiaty akacji na nalewkę najlepiej zbierać z dala od ruchliwych dróg i terenów przemysłowych. Koniecznie zbieraj je w ciepłe, suche i słoneczne przedpołudnie.

Anna Szubińska Nalewki. natura zamknięta w butelce

Przepisy na pyszne nalewki znajdziecie w wydanej pod patronatem Beszamel.pl przez wydawnictwo HARDE książce Anny Szubińskiej "Nalewki. Natura zamknięta w butelce". Poradnik do nabycia w sieci Empik, księgarniach i sklepie wiemiwybieram.pl.

Przepis na nalewkę z akacji

Składniki

2-3 szklanki płatków kwiatów akacji

1 l wódki 45%

1,5 cukru

1 laska wanilii

2 szkalnki wody

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

Płatki kwiatów odciąć, umyć, osuszyć i włożyć do dużego słoja. Dodać przekrojoną wzdłuż na pół laskę wanilii i zalać wódką. Zamknąć i zostawić na 24 godziny.

Z wody i cukru ugotować syrop. Schłodzony wlać do słoja z alkoholem i kwiatami, szczelnie zamknąć. Zostawić na 2 miesiące.

Po tym czasie przefiltrować i rozlać do butelek. Pić schłodzoną.

Nalewki domowe