Sprawdziliśmy dla Was - wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1946/70

2017-10-11 12:34

Wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1946/70 zaskoczyła nas bardzo pozytywnie! Przyznajemy, że nie do końca wierzyliśmy, że informacje zawarte w opisie producenta są prawdą. Ale okazało się, że wyciskarka naprawdę jest sprzętem godnym polecenia miłośnikom soków - zwłaszcza owocowych.

Sprawdziliśmy dla Was - wyciskarka wolnoobrotowa Philips HR1946/70
Autor: materiały prasowe Royal Philips Electronics Soki z wyciskarki wolnobrotowej są bardzo esencjonalne

Do testów wyciskarki podchodziliśmy z pewną rezerwą - w końcu czym to urządzenie może się różnić od sokowirówki  - na co dzień przez nas używanej, i co usprawiedliwia jego dość wysoką cenę?

Jednak okazało się, że nie mieliśmy racji, opis producenta odpowiada prawdzie, podobnie jak entuzjastyczne opinie użytkowników. Sami dalibyśmy 5 gwiazdek.

Zacznijmy od początku  - wyciskarka jest naprawdę kompaktowym urządzeniem  - zmieści się na blacie nawet małej  kuchni - gdy nie jest  używana można ją przystawić do ściany  - zajmie wtedy  tylko 11 cm blatu. To bardzo duża zaleta.

Mała wada - pierwsze złożenie sprzętu zajęło nam trochę czasu  -  nie jest  to w pełni  intuicyjne. Źle zainstalowaliśmy pojemnik na odpadki, co było ewidentnie kłopotliwe nie tylko dla nas, ale w rozwiązaniu tego problemu pomogli inni użytkownicy internetu. Udało się i przystąpiliśmy do działania/testowania - uruchomienie urządzenia jest już łatwe i intuicyjne, podobnie jak jego obsługa podczas pracy.

W wyciskarce najpierw przygotowaliśmy sok z winogron - z 1 kg winogron (po usunięciu  szypułek  to jakieś 80 dkg)  otrzymaliśmy  2 duże szklanki  fantastycznego gęstego soku  - zielonego  jak winogrona. Prawdą jest, że wyciskarka  pozwala uzyskać sok z dużą ilością błonnika - sok winogronowy  z sokowirówki, jaki dotychczas robiliśmy, był zdecydowanie rzadszy, miał też mniej zachęcający kolor - owoce szybciej się utleniały.

Z tej porcji  owoców powstały zaledwie 2 garstki resztek, bardzo suchych.

Na drugi rzut poszła marchewka - z nią wyciskarka radziła sobie odrobinę gorzej - ale jest  to zgodne z informacjami  pochodzącymi od producenta. Wyciskanie soku trwało zdecydowanie dłużej i  było go mniej niż w przypadku wyciskania za pomocą sokowirówki.  Z 60 dag marchwi otrzymaliśmy  tylko jedną dużą szklankę  soku. Również był gęsty  i pyszny.

Kolejnym warzywem, które wrzuciliśmy  do wyciskarki były surowe buraki - jak wiadomo  warzywa twarde. Wymagały pocięcia na mniejsze kawałki , ale urządzenie dobrze sobie z nimi poradziło. Dwa spore buraki (ponad pół kilograma) to szklanka pysznego  soku, bardziej  gęstego  niż ten z sokowirówki. Plus wyciskania buraków w wyciskarce - zdecydowanie łatwiej pozbyć się z niej resztek - co ważne w przypadku brudzących skórę buraków. 

Postanowiliśmy sprawdzić jeszcze banalne wyciskanie soku z pomarańczy - zamiast zrobić to  za pomocą klasycznej wyciskarki do cytrusów. Do wyciskarki wolnoobrotowej trzeba obrać owoce ze skóry - to pewna niedogodność. Ale otrzymany sok  jest według nas gęściejszy, a resztek zostaje naprawdę wyjątkowo mało. 

Urządzenie bardzo łatwo  jest  rozebrać do mycia, które z powodu  wysokiej jakości  tworzywa (nic do niego nie przylega)  trwa rzeczywiście minutę. Oczywiście można też myć je w zmywarce.

Wielką zaletą jest  zgodność towaru z rekomendacjami  producenta - ani razu nie poczuliśmy się nabrani :)

Plusy  i minusy  wyciskarki wolnoobrotowej Philips HR1946/70

Plusy:

kompaktowe rozmiary  urządzenia - naprawdę zmieści się w małej kuchni

urządzenie mimo, że nieduże, jest bardzo stabilne podczas pracy

ilości  i  konsystencja soku  bardziej  niż zadowalające

stosunkowo cicha praca urządzenia

blokada kapania, dzięki czemu blat kuchenny zawsze jest czysty

uzyskanie maksymalnej ilości soku dzięki technologii MicroMasticating

doskonała jest  funkcja Quick Clean i sitko, które rozkłada się do mycia

i najważniejsze, wydobywa mnóstwo składników odżywczych bez utraty cennych witamin

Minusy:

trudności przy pierwszym składaniu

wysoka cena.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE