Dziczyzna: gdzie można kupić dobre mięso?

2016-09-26 13:20

Wielbiciele dziczyzny mogą bez problemu kupić mięso zwierząt leśnych w sklepach, kołach łowieckich i punktach skupu dziczyzny. Poniżej podpowiadam,y gdzie jeszcze kupić świeżą dziczyznę.

dziczyzna-gdzie-mozna-kupic-dziczyzne.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Dziczyznę mmożna kupić w delikatesach, wyspecjalizowanych sklepach mięsnych, a także w supermarketach

Spis treści

  1.  Jakie mięso to dziczyzna? [KLIKNIJ!]
  2.  Jak przygotować dziczyznę do gotowania? [KLIKNIJ!]

Dziczyzna nie należy do najpopularniejszych mięs na naszych stołach, dlatego nie znajdziemy jej w każdym sklepie mięsnym. To pewien rarytas, którego smak docenią nieliczne podniebienia. Nie oznacza to jednak, że dziczyzna nie jest dostępna w normalnej sprzedaży. Wielbiciele mięsa sarny, dzika czy zająca mogą kupić świeże mięso w wielkich dyskontach i sieciach handlowych, które oferują różne rodzaje mięsa. Dziczyzna tymczasem  dostępna jest w lepiej zaopatrzonych hipermarketach oraz luksusowych delikatesach.

 Jakie mięso to dziczyzna? [KLIKNIJ!]

Świeże mięso zwierzyny łownej można kupić w specjalnych punktach specjalizujących się w skupie i przerobie dziczyzny. Takie firmy pozyskują dziczyznę od sprawdzonych dostawców, jakimi są koła łowieckie i nadleśnictwa, profesjonalnie zajmujące się myślistwem. Mięso zazwyczaj sprzedawane jest do sieci sklepów, masarni i restauracji, ale wiele punktów powadzi również sprzedaż pojedynczych sztuk dla zwykłych klientów.

Dziczyznę można więc kupić także bezpośrednio w nadleśnictwie lub kole łowieckim w swoim regionie. W okresie polowań lub odłowów. Co roku, 3 listopada, myśliwi obchodzą swoje święto zwane Hubertusem, które jest tym samym początkiem sezonu polowań w okresie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy można uzyskać najsmaczniejsze mięso zwierząt łownych, charakteryzujące się wysoką wartością odżywczą. Zawiera mało tłuszczu i cholesterolu, bogate jest zaś w pełnowartościowe białko, witaminy i składniki mineralne.

 Jak przygotować dziczyznę do gotowania? [KLIKNIJ!]

Mięso zwierząt leśnych można kupić także w sklepach specjalizujących się w sprzedaży dziczyzny. Kupimy w nich świeże mięso, mrożone, a także tradycyjne wędliny z dziczyzny. Na miejscu można spróbować wybranych produktów, otrzymać profesjonalną pomoc w wyborze odpowiedniego mięsa oraz pobrać przepisy na dania z dziczyzny.

Ostatnio dziczyznę coraz śmielej wprowadzają do swojej oferty duże supermarkety - z pewnością dostaniemy w nich wędliny z dziczyzny, a często także mrożone mięso. Dziczyznę i wyroby z niej kupić można w Makro, Lidlu, Almie, delikatesach Piotr i Paweł.