6 niestandardowych zastosowań woreczków do lodu

2019-05-23 8:22

Woreczki do lodu na pewno warto mieć pod ręką w upalne dni, gdy marzymy o chłodnych napojach. Ale czy rzeczywiście tylko wtedy? Czy potrzebne są nam tylko do mrożenia wody? Zdecydowanie nie. Paclan, znany producent artykułów gospodarstwa domowego, oferuje nowe woreczki do lodu w rozmiarze XXL, których można używać na wiele sposobów i które dobrze mieć w domu nie tylko latem.

6 niestandardowych zastosowań woreczków do lodu
Autor: mat. pras. PACLAN Kostka lodu w rozmiarze XXL wolniej się rozpuszcza i dłużej chłodzi

Spis treści

  1. Większa kostka – więcej możliwości

Woreczki do lodu pojawiają się na listach domowych zakupów zazwyczaj w dwóch przypadkach: gdy nastaje czas upałów i gdy planujemy przyjęcie. Wówczas kostki lodu są nam potrzebne, wręcz niezbędne – do przyrządzania zimnych napojów i drinków czy po prostu do schłodzenia butelki. Szukamy więc na sklepowych półkach woreczków szczelnych, praktycznych i prostych w użytkowaniu.

Wiemy, że klienci wybierają woreczki, za pomocą których łatwo i sprawnie zrobią kostki lodu. Dlatego w ofercie marki Paclan pojawił się nowy produkt – woreczki do lodu ice drink XXL. Dzięki nowej konstrukcji nasze woreczki są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Przede wszystkim jednak możemy przy ich użyciu zrobić kostki lodu trzykrotnie większe od tych, które do tej pory otrzymywaliśmy z woreczków standardowych – mówi Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan.

Największą zaletą tak dużych kostek jest to, że wolniej się topią, a tym samym dłużej chłodzą napoje. Poza tym – aby otrzymać zimny, orzeźwiający napój – wystarczy do szklanki wrzucić jedną kostkę, a nie trzy.

 

Większa kostka – więcej możliwości

Mrożenie wody to niejedyny sposób zastosowania woreczków do lodu XXL marki Paclan. Ponieważ w woreczkach powstają kostki o większej objętości, można z powodzeniem je wykorzystać do zamrażania i przechowywania innych produktów.

Oto 6 alternatywnych sposobów wykorzystania woreczków do lodu w rozmiarze XXL:

Domowe kostki rosołowe – mocny, schłodzony wywar wlewamy do woreczków i mrozimy. Używamy do doprawiania potraw oraz dla wzmocnienia smaku zupy.

Domowe kostki sosu – jeszcze lekko letni, płynny sos wlewamy do woreczków i mrozimy. Używamy do przyprawiania duszonych mięs, sosów i innych potraw. To idealna alternatywa dla sztucznych kostek mięsnych i sposób na zachowanie dobrego, domowego sosu.

Kostki soków owocowych – wyciskamy sok z cytryn, pomarańczy, limonek lub innych owoców – których na przykład mamy w nadmiarze – i mrozimy. Używamy jak kostek lodu. Z tą różnicą, że jedna mrożona kostka soku nie tylko schłodzi, ale też wspaniale wzbogaci smak każdego napoju: wody, herbaty, koktajlu.

Kostki mocnej kawy – przygotowujemy mocną kawę, studzimy i mrozimy. Następnie używamy - zamiast zwykłych kostek lodu – do zrobienia kawy mrożonej.

Kostki wina – wlewamy wino do woreczków i mrozimy. Używamy do gotowania. Mrożone kostki wina mają tę zaletę, że przygotowując danie, nie musimy za każdym razem otwierać nowej butelki wina.

Na okłady – nic tak nie pomaga przy stłuczeniach jak chłodne okłady. Woreczki z lodem sprawdzą się lepiej niż paczka mrożonego groszku, który po takiej „terapii” i tak najprawdopodobniej trzeba będzie wyrzucić.

Woreczki do lodu ice drink XXL Paclan, 10 szt. w jednym opakowaniu, cena około 1,90 zł.

Więcej informacji o naszych produktach znajdziesz na:

Facebook: https://www.facebook.com/paclanpl/

Strona www: www.paclan.pl