Dorota Szelągowska schudła 30 kg: pokazała swoją dietę cud

2023-09-18 20:48

Dorota Szelągowska po urodzeniu drugiego dziecka zmagała się z nadmiarem kilogramów. To problem wielu młodych kobiet. Jak sobie z nim poradzić? Jedynym wyjściem jest zmiana stylu życia, mniej kalorii, więcej ruchu. Jednak czasem i to zawodzi. Wtedy jedynym wyjściem jest zaufanie dietetykom i wspólne opracowanie, a potem przestrzeganie diety, która dostarcza odpowiedniej dawki energii, ale bez zbędnych kalorii i podkręca uśpiony metabolizm. 

Dorota Szelągowska schudła 30 kg: pokazała swoją dietę cud
Autor: Instagram|WBF Dorota Szelągowska wygląda kwitnąco, zniknęły pociążowe kilogramy

Pisaliśmy już wcześniej, że dietetyczka Doroty Szelągowskiej pytana na jakiej diecie chudnie projektantka wnętrz nieco uchyliła rąbka tajemnicy. Przyszła jednak pora, że sama zainteresowana podzieliła się z internautami swoją radością z powrotu do wagi sprzed ciąży. 

Na swoim profilu instagramowym Dorota Szelągowska opublikowała zdjęcie swego obiadu. Na talerzu znalazł się kawałek filetu z łososia, nieco gotowanych ziemniaków i marchewki oraz porcja surówki z kiszonej kapusty. Jednak gwiazda telewizji nie gotuje sama, a korzysta z diety pudełkowej przygotowanej przez catering dietetyczny Agnieszka Mielczarek, prywatnie żony Pascala Brodnickiego.

Już kilka tygodni temu dietetyczka znanej dziennikarki napisała na Instagramie:

Pytacie, na której diecie Dorota tak pięknie chudnie? Jeden dzień sokowy tygodniowo i zmiennie klasyk z low carb. Dorota nie ćwiczy, bo bardzo dużo pracuje, ale polecamy lekką aktywność codziennie 20 min

Dorota Szelągowska od kilku miesięcy przez 6 dni w tygodniu jadła naprzemiennie klasyczny jadłospis diety odchudzającej oraz dietę niskowęglowodanową, a 1 dzień dietę sokową.

Podstawą klasycznej diety odchudzającej są kasze, produkty wieloziarniste, warzywa, orzechy, pestki oraz owoce. Klasyczna dieta odchudzająca dostarcza od 1000 do 1400 kalorii dziennie. Natomiast dieta niskowęglowodanowa oraz sokowa podkręcają metabolizm, wręcz przyspieszają metabolizm, dzięki efektowi głodówki.

Dieta niskowęglowodanowa, zwana z języka angielskiego low carb, pozwala szybko uzyskać szczupłą sylwetkę bez większego uszczerbku dla zdrowia. Dieta oparta jest na większej ilości białka, którego źródłem jest nabiał oraz ryby, oraz sporej ilości warzyw. Dopuszczalna ilość węglodowodanów nie może przekroczyć 150 g dziennie. To naprawdę niewiele. 

Zobacz także: Drób, wieprzowina czy wołowina – jakie mięso nasyci nas na diecie?

Jak jednak było widać na niedawnej gali ramówkowej TVN, dieta jest bardzo skuteczna. Gratulujemy Dorocie Szelągowskiej i jej dietetyczce!

Beszamel - kakao