Zalety jagód goji - jakie są?

2016-09-12 14:53

W chinach krąży legenda o człowieku, który codziennie spożywał jagody goji i przeżył 252 lata. Czy możliwe, aby te owoce miały tak duży wpływ na długowieczność?

zalety-jagod-goji.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Jagody goji zawierają 50 razy więcej witaminy C niż pomarańcza.

Jagody goji: na co pomagają?

Ciężko potwierdzić, czy jagody goji zapewniają długowieczność, ale na pewno pomogą na wiele dolegliwości zdrowotnych.

Jagody goji, czyli jagody licyjskiej, rosną w umiarkowanym i podzwrotnikowym klimacie Chin, Tybetu i Mongolii. Z wyglądu przypominają rodzynki, ale charakteryzuje je słodko-pikantny smak. Są bogatym źródłem witamin i minerałów. W wersji świeżej zawierają 50 razy więcej witaminy C niż pomarańcza.

Jagody goji w skuteczny sposób ochraniają wątrobę, usprawniają funkcje seksualne oraz poprawiają płodność. Dodatkowo zwiększają odporność organizmu, poprawiają krążenie, wspomagają odchudzanie, korzystnie działają na stan włosów i skóry. Owoce stymulują także organizm do wytwarzania hormonu wzrostu, a badania potwierdziły, że spowalniają wzrost komórek nowotworowych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE