Światowy Dzień Makaronu 25 października – jak świętować?

2016-09-19 14:47

Światowy Dzień Makaronu to święto wszystkich fanów nitek, świderków i muszelek. Dowiedz się, jak należy go obchodzić i wypróbuj przepisy na dania, dzięki którym godnie uczcisz ten dzień.

swiatowy-dzien-makaronu-25-pazdziernika-jak-swietowac.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Makaron jest produktem nie tylko niezwykle uniwersalnym, ale również bardzo prostym w przygotowaniu.

Spis treści

  1. Światowy Dzień Makaronu
  2. Historia makaronu

Światowy Dzień Makaronu

25 października to dzień szczególny dla wszystkich wielbicieli makaronu – obchodzi się wtedy Światowy Dzień Makaronu. Najlepszą zaś formą celebracji tego dnia jest przyrządzenie pysznych makaronowych potraw.

Historia makaronu

Makaron jest produktem nie tylko niezwykle uniwersalnym, ale również bardzo prostym w przygotowaniu. Są to główne powody jego popularności na całym świecie – także w Polsce. Historia jego powstania jest do tej pory niejasna. Powszechnie uważa się, że pierwszy makaron miał długość 20 cali i powstał w Chinach około 4 tys. lat temu. Włosi twierdzą jednak, że jest to ich pomysł, który narodził się w Rzymie w I w. p.n.e.

Jedna kwestia w tym sporze nie podlega wątpliwości – makaron na przestrzeni ostatnich stuleci zdobył ogromną popularność. Nie dziwi więc fakt, że zostało ustanowione na jego cześć święto, czyli Światowy Dzień Makaronu. Jest to fiesta stosunkowo młoda; pierwszy raz obchodzona w 1997 roku. Zyskuje jednak na popularności w bardzo szybkim tempie – zapewne dlatego, że z roku na rok przybywa amatorów makaronowej uczty.

Makaron! Co warto o nim widzieć? Jak dobrać makaron do potrawy? Jak obliczyć porcję makaronu?

Makaronowy zawrót głowy. Czy znasz te rodzaje makaronu?

Pytanie 1 z 10
Penne to:
Zdjęcie