Slushy: czym jest modne slushy? Slushy jest po prostu squishy!

2022-05-31 10:11

Lato przed nami, dlatego warto pomyśleć o czymś, co przynosi ochłodę, a jednocześnie przyjemnie syci. Fenomenalną (‘squishy’) propozycją jest mrożony koktajl, czyli slushy, co oznacza ‘topniejący, pokryty topniejącym śniegiem’.

Slushy
Autor: Shutterstock Slushy to fenomenalny mrożony koktajl owocowy

Sama nazwa podpowiada, że będziemy potrzebować lodu. Do tego dochodzą sezonowe owoce – najlepiej świeże, które na krótki czas włożymy do zamrażalnika (ale nadadzą się oczywiście też mrożone). Do tego sok z cytryny (albo inny, np. z jabłka), blender lub termomix – i szczypta owocowej wyobraźni.

Slushy
Autor: Shutterstock Slushy truskawkowe

Cała sztuka polega na łączeniu tych składników za pomocą wspomnianych narzędzi kuchennych w jeden aksamitny owocowy koktajl. To może truskawkowe slushy? Pokrojone w połówki owoce wkładamy do zamrażalnika na ok. 2–3 godziny (na marginesie: mrożone w domowych zamrażalnikach warzywa i owoce w ciągu 5 dni mogą stracić nawet 40% witaminy C). Po tym czasie miksujemy je z garścią lodu (albo większą ilością – sami zdecydujmy o gęstości naszego slushy) i sokiem z połowy cytryny. W trakcie miksowania możemy dodać kilka listków mięty. Podajemy od razu po zrobieniu. Możemy też łączyć owoce, np. arbuza z kiwi, ananasem i sokiem jabłkowym albo wypestkowane czereśnie i wiśnie z brzoskwiniami.

Slushy
Autor: Shutterstock Slushy wieloowocowe

Lato daje tyle możliwości owocowych, z których można zrobić zdrowy i orzeźwiający koktajl. Na dodatek bardzo lubią go dzieci. A dorośli mogą sobie dogodzić, dodając do niego schłodzonego słodkiego wina.

Slushy
Autor: Shutterstock Slushy w wersji dla dorosłych – z białym winem