Pomysły na modne drinki i koktajle: INSPIRACJE

2018-01-09 15:11

Pomysłów na drinki jest bardzo dużo, a organizowanie imprezy w domu jest doskonałą okazją, by kilka z nich wypróbować. W zależności od tego, czy lubimy koktajle delikatne czy mocniejsze, możemy wybierać pomiędzy słabszymi long drinkami i mocnymi short drinkami!

Pomysły na modne drinki i koktajle: INSPIRACJE
Autor: thinkstockphotos.com Mojito to long drink, który cieszy się dużą popularnością

Spis treści

  1. Pomysły na long drinki
  2. Pomysły na short drinki

 Sprawdź także >>> Modne drinki na sylwestra i karnawał

Organizujesz imprezę w domu i chcesz podać kolorowe drinki? Wolisz sprawdzone przepisy na klasyczne drinki czy szukasz nowych pomysłów na koktajle? Tak czy tak dobrze jest być przygotowanym na kilka znanych i lubianych klasyków! Jeśli ktoś z gości będzie miał pomysł na nowy koktajl można coś wstrząsnąć lub zmieszać ad hoc! Pamiętajmy jednak, żeby zabawa nie skończyła się zbyt szybko, a następny dzień nie należał do kompletnie straconych, trzymajmy się raczej jednego rodzaju alkoholu i pijmy dodatkowo sporo wody. Nie zaszkodzi także dobrze się wyspać przed długą zabawą i pamiętać o jedzeniu – przed i w trakcie zabawy.

Pomysły na long drinki

Long drink – tak określa się napój alkoholowy o pojemności 200-250 ml, serwowany w wysokich szklankach. Long drink jest zazwyczaj koktajlem o niskiej zawartości alkoholu – do 15%. Koktajl typu long drink jest napojem orzeźwiającym, przygotowanym na bazie soków owocowych, rzadziej warzywnych i słodkich napojów gazowanych.

Najbardziej znanymi long drinkami, chętnie podawanymi podczas imprez w domu są: Campari Orange, Screwdriver, Bloody Mary, Cuba Libre, Mohito.

Pomysły na short drinki

Short drink – to napój alkoholowy o pojemności maksymalnie do 100 ml, zdecydowanie mocniejszy od koktajlu typu long drink. Short drink przygotowuje się z mocnych alkoholi, bez soków i napojów gazowanych lub z małą ich zawartością.

Short drink serwowany jest w kieliszku koktajlowym lub niskiej szklance typu „old fashioned”. Do short drinków można dodać cukier, cytrynę, czasem żółtko. Popularnymi short drinkami są: White Russian, Gibson, Daiquiri, Cosmopolitan.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE