Pomysły na modne drinki i koktajle: INSPIRACJE

2018-01-09 15:11

Pomysłów na drinki jest bardzo dużo, a organizowanie imprezy w domu jest doskonałą okazją, by kilka z nich wypróbować. W zależności od tego, czy lubimy koktajle delikatne czy mocniejsze, możemy wybierać pomiędzy słabszymi long drinkami i mocnymi short drinkami!

Pomysły na modne drinki i koktajle: INSPIRACJE
Autor: thinkstockphotos.com Mojito to long drink, który cieszy się dużą popularnością

Spis treści

  1. Pomysły na long drinki
  2. Pomysły na short drinki

 Sprawdź także >>> Modne drinki na sylwestra i karnawał

Organizujesz imprezę w domu i chcesz podać kolorowe drinki? Wolisz sprawdzone przepisy na klasyczne drinki czy szukasz nowych pomysłów na koktajle? Tak czy tak dobrze jest być przygotowanym na kilka znanych i lubianych klasyków! Jeśli ktoś z gości będzie miał pomysł na nowy koktajl można coś wstrząsnąć lub zmieszać ad hoc! Pamiętajmy jednak, żeby zabawa nie skończyła się zbyt szybko, a następny dzień nie należał do kompletnie straconych, trzymajmy się raczej jednego rodzaju alkoholu i pijmy dodatkowo sporo wody. Nie zaszkodzi także dobrze się wyspać przed długą zabawą i pamiętać o jedzeniu – przed i w trakcie zabawy.

Pomysły na long drinki

Long drink – tak określa się napój alkoholowy o pojemności 200-250 ml, serwowany w wysokich szklankach. Long drink jest zazwyczaj koktajlem o niskiej zawartości alkoholu – do 15%. Koktajl typu long drink jest napojem orzeźwiającym, przygotowanym na bazie soków owocowych, rzadziej warzywnych i słodkich napojów gazowanych.

Najbardziej znanymi long drinkami, chętnie podawanymi podczas imprez w domu są: Campari Orange, Screwdriver, Bloody Mary, Cuba Libre, Mohito.

Pomysły na short drinki

Short drink – to napój alkoholowy o pojemności maksymalnie do 100 ml, zdecydowanie mocniejszy od koktajlu typu long drink. Short drink przygotowuje się z mocnych alkoholi, bez soków i napojów gazowanych lub z małą ich zawartością.

Short drink serwowany jest w kieliszku koktajlowym lub niskiej szklance typu „old fashioned”. Do short drinków można dodać cukier, cytrynę, czasem żółtko. Popularnymi short drinkami są: White Russian, Gibson, Daiquiri, Cosmopolitan.