Co zrobić z pigwy, pigwowca? PRZEPISY na sok, pigwówkę, dżem

2021-10-02 10:38

Wprawdzie owoce pigwy i pigwowca nie nadają się zbytnio do bezpośredniego spożycia (są twarde i kwaśne), ale świetnie sprawdzają się jako składnik dżemów, nalewek czy soków. Pigwa i pigwowiec są niezwykle aromatycznymi i smacznymi owocami. Zobacz 10 najlepszych przepisów według czytelników beszamel.pl

Pigwa: sprawdzone przepisy na przetwory z pigwy
Autor: Shutterstock.com Pigwa, dorodny owoc o twardym miąższu i zniewalającym aromacie
  • Pigwa słynie ze swoich regenerujących właściwości. Korzystnie wpływa na pracę wątroby, dlatego polecana jest osobom zażywającym leki obciążające ten organ.
  • Pigwa dzięki zawartości takich składników odżywczych, jak: wapń, potas, żelazo, witaminy C, PP, B1, B2 czy prowitamina A, sprzyja dochodzeniu organizmu do siebie po chorobie.
  • Wzmacnia odporność i przeciwdziała biegunce oraz wymiotom. Ogólnie ten kwaśny owoc pełen drogocennej pektyny (rozpuszczalnego błonnika roślinnego) polecany jest osobom z problemami trawiennymi.
  • Dodatkowo pigwa poprawia apetyt, dlatego często podawana jest dużym i małym niejadkom.
  • Pigwa ma również działanie uspokajające i obniża poziom złego cholesterolu.
Pigwa: właściwości zdrowotne i wartości odżywcze

Najlepsze przepisy na potrawy i przetwory z pigwy i pigwowca znajdziecie W GALERII PONIŻEJ. Dowiecie się jak zrobić pigwę bez pasteryzowania i smażenia, poznacie przepis na likier z pigwy (nie mylić z nalewką!) i skusi was ciasto czekoladowe z pigwą!

Smacznego!