Ośmiornice, ośmiorniczki baby: gdzie kupić? Ile kosztują?

2016-10-11 11:42

Egzotyczne jeszcze do niedawna w Polsce potrawy z ośmiornicy lub ośmiorniczek baby coraz częściej pojawiają się w przepisach. Gdzie kupić główny składnik tych potraw? I ile właściwie kosztują ośmiornice oraz ośmiorniczki baby?

osmiornice-osmiorniczki-baby-gdzie-kupic-ile-kosztuja.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Ośmiornice i ośmiorniczki baby coraz częściej goszczą na polskich stołach

Spis treści

  1. Ośmiornice, ośmiorniczki baby: gdzie kupić?
  2. Ile kosztują ośmiornice i ośmiorniczki baby?

Ośmiornice, ośmiorniczki baby: gdzie kupić?

O wiele łatwiej kupić ośmiornice mrożone, ale dotarcie do świeżego produktu też jest możliwe. Świeże ośmiornice importowane są głównie dla restauratorów, dlatego najłatwiej kupić je np. w Macro, dużych supermarketach i w sklepach internetowych, ale można je dostać także w dobrych delikatesach z działem „kuchnie świata”.

Ile kosztują ośmiornice i ośmiorniczki baby?

Świeża ośmiornica kosztuje od 70 do 100 zł za kilogram. Mrożona będzie tańsza, a jej cena zależy od miejsca zakupu. W działach rybnych dużych supermarketów ośmiornicę mrożoną można dostać nawet za 50 zł za kilogram.

Za mrożone ośmiorniczki baby zapłacimy ok. 25-40 zł za kilogram.

ZOBACZ >>> Ośmiorniczki baby: jak przyrządzać? Porady i przepisy

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów regionalnych, np. z obszaru Morza Śródziemnego, można kupić gotowe potrawy z ośmiornicy, np. pastę z ośmiornicy lub ośmiornicę w oliwie z oliwek. Słoiczek takiego przysmaku to wydatek rzędu kilkunastu złotych.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE